Ohlasy

Zkušenosti klientů s osobní asistencí

Vážení klienti, pokud jste zažili něco hezkého v souvislosti s našimi službami, díky vašemu asistentovi jste zažili něco, co Vás obohatilo a potěšilo, budeme rádi, když nám napíšete svůj krátký příběh. Tento příběh bychom s Vaším svolením zveřejnili na našich stránkách a tak umožnili našim klientům, ale i našim asistentům, aby si přečetli něco od lidí, kteří zažili díky službě osobní asistence něco hezkého a nadějného. Možná, že příběh někoho z Vás, pomůže dalším lidem povzbudit naději v boji se svou nemocí. Předem Vám děkujeme. Vaše příběhy nám pište, prosím, na emailovou adresu: info@hewer.cz. *

Dobrý den,
již nějaký ten měsíc využívám Vašich služeb pro mou babičku. Není to s ní lehké, spíše naopak, ale na to už určitě přišly i asistentky, které jí pravidelně navštěvují. Každopádně i přes babiččin počáteční odpor, zlost a nezájem, který opravdu dávala dost najevo, mohu říct, že přece jen s postupem času již pochopila, že se jí všichni snažíme pomoct a péči přijala.
Proto bych tímto chtěla poděkovat Všem asistentkám, které babičku navštěvují, starají se o ní a pomáhají s domácností.
Zároveň bych chtěla vyzdvihnout a ocenit paní Bárnetovou, která to s babičkou opravdu umí, která je se mnou v kontaktu a společnými silami se snažíme babičce přece jen to stáří zpříjemnit. Myslím, že p. Barnetová je opravdu člověk na správném místě. Má empatii, pochopení, trpělivost, v dobrým slova smyslu ráznost a hlavně odhodlání stařečkům pomáhat a takových lidí je dle mého názoru bohužel velmi málo.
Proto mnohokrát děkuji za odvedenou práci. S pozdravem,
E. K. – vnučka


Dobrý den.
Píši jakožto blízká osoba p. S. pocházejícího z Hradce Králové. Využíváme vaše služby denně 12.h. a chtěla jsem vám moc poděkovat za péči, kterou p. S. poskytujete. Není to jen péče, ale i láskyplnost, kterou děvčata poskytují.
Chtěla bych hlavně moc poděkovat za Renatu Č. a Petru B. Tyto děvčata nám velmi pomáhají a to dokonce i mimo svou službu tím, že někam zavolají nebo něco zařídí, čehož si velmi vážíme. Když byl p. S. v nemocnici, dobrovolně za nim chodily na návštěvu, aby byl potěšený. Velmi mne to hřeje u srdíčka. Mám p. S. moc ráda a záleží mne na tom, aby se měl hezky a musím říci, že se to splnilo a p. S. je šťasten. Vidím to na něm a vypráví mne o děvčatech jak je má rád a jak jsou součástí jeho života. On už nikoho jiného nemá než-li mne. Umřela mu manželka a i syn a o to víc je pro něj důležitý kontakt s vámi a vytvoření rodinného prostředí.
Děkuji, vážíme si vás.
G. I. (Hradecký kraj, 2021)


Asistenční práci u uživatelů našich sociálních služeb nebereme jako povinnost, ale snažíme se ji zpříjemňovat, jak jen je to možné.

Fotografie z výletu v Průhonickém parkuDěkuji vám v Heweru, že jste vzali maminku (paní E.Ch., 89 let) na výlet. Připadala mi v sobotu v podstatně lepší náladě než v posledních týdnech, taková akční a dychtivá nových zážitků!
Ještě jednou děkuji za vaše služby! S pozdravem,
E. K. (Praha)

Vážená paní Karbanová,
ráda bych Vám touto cestou poděkovala za tři a půl letou spolupráci s Vašimi osobními asistentkami, které se staraly o moji maminku M.W. Především velký dík paní Jitce P. za její obětavou a svědomitou práci,která nebyla vždy lehká. Našla si k mé mamince krásný vztah a bylo to určitě tím, že společně trávily 5x týdně 5 až 6 hodin denně. Děkuji též Kristýně B., která se zasloužila o to, vyndala mamince špunty z uší a ona opět lépe slyšela. Děkuji též Jarmile D., která si s ní trpělivě hrála a povídala.
Bohužel nás všechny zasáhl covid-19, který nám sem zanesla fyzioterapeutka a tak jsme svorně onemocněly všechny. Maminku to zasáhlo nejvíce. Vynikající zdravotní sestrou jí byl prodloužen život o měsíc a devět dní. Celý únor jsem se o ní starala já s mojí sestrou. Paní Jitka nastoupila po nemoci 4. března a s Maruš strávila čtyři poslední dny jejího života a viděla, co ten covid-19 s ní udělal.
Přeji Vám mnoho takových osobních asistentek, aby Vaše společnost i nadále vzkvétala. Dále Vám přeji pevné zdraví a v neposlední řadě hlavně trpělivost a pevné nervy v této nelehké době. S přátelským pozdravem
A. L., (Praha, 2021)


Dobrý den,
chtěla bych moc pochválit asistentku Heweru a poděkovat jí za to, jak se o babičku starala. Babička byla přímo nadšená. Paní pečovatelka ji vyluxovala, udělala ji pedikúru, došla ji na nákup (bohužel to včera babička ze zdravotních důvodů nezvládla s ní), nabídla ji pomoc při povléknutí peřin….. byla moc ochotná a milá.
Tímto bych Vás chtěla požádat, zda by bylo možné tuto paní pečovatelku přidělit babičce i v dalších měsících – prý si obě sedly a babička opravdu hodně pookřála (odpoledne jsem u ní byla a přímo zářila). Tímto ještě jednou moc děkuji paní Pavlíčkové za její ochotu a starost.
Klidný den,
M. Š., (Praha, 2021)


Dobrý den, v minulém roce jsem prožíval těžké chvíle, když se zdravotní stav mé maminky stále zhoršoval a ona putovala z jedné nemocnice, pak do druhé a chřadla mi před očima. Při její poslední hospitalizaci, kdy jsem jí denně navštěvoval a doplňoval péči sester tou svojí, mě však prosila, abych jí vzal domů, že tam nechce zůstat. Když se její stav alespoň nějak „stabilizoval“, odvezla jí sanitka domů „z lůžka na lůžko“ a já se rozhodl, že o ní budu denně pečovat s manželkou. Vyřídili jsme si tedy dlouhodobé ošetřování člena rodiny na dobu tří měsíců. Jenže jsem nevěděl, co dál, až tato lhůta skončí…… Naštěstí mám úžasné přátele, kteří mi doporučili právě společnost HEWER.
Veškerá jednání ohledně asistence jsem vedl vždy s paní Klárou Palichovou, která je velice zkušenou, vstřícnou a empatickou bytostí. Našla pro mojí maminku tu nejlepší možnou asistentku Pavlínu K. …….. Od našeho prvního setkání jsem věděl, že bude tou, která opravdu dokáže mamince ve všem vyhovět i přes její konzervativní přístup ke všemu novému…. Tak se i stalo a Pavlínka byla tou, na kterou se vždy těšila a o které říkala,“Pavlínka to se mnou jediná opravdu umí“…….. Povídali si o životě a všem, co život přináší, stala se součástí rodiny.
Její zdravotní stav se ale i přes úžasnou péči pomalu zhoršoval…… a nastalo opravdu těžké období, kdy jsem věděl s jistotou jen, že do nemocnice maminku nepošlu, neboť jsem jí to slíbil….. Nastal čas, kdy bylo zapotřebí být s maminkou nepřetržitě a v tom nám právě Pavlína opět pomohla nejvíce.
Nakonec byla se mnou i do posledního vydechnutí maminky, kdy se stala skutečnou oporou ve chvíli nejtěžší a pomohla nám se s ní i důstojně rozloučit …..
Je mou povinností jí poděkovat ze srdce, protože vím, jak moc by to sama maminka chtěla učinit…. a já to dělám rád s pokorou a hlubokou úctou ke sl. Pavlíně K. a paní Kláře Palichové, které si to velmi zaslouží. Vím, jsou to „jen“ slova……. mnohem více toho mám v srdci, tam kde jsou uloženy vzpomínky, které nehasnou.
P.N. (Středočeský kraj, 2020)


Pani Karbanova,
asi jste seznamena se situaci me netere. Asistentka Terezka pomaha me sestre o ni pecovat. Uz kdyz se Terezka starala o nase rodice, pani a pana B., bylo nam jasne, jake jsme meli stesti, kdyz nam byla vasi firmou pridelena. Terezka se starala o nase rodice nejenom profesionalne ale s takovou empatii jako by byli jeji vlastni. A kdyz onemocnela neter, nezavahala ani na okamzik, kdyz ji moje sestra pozadala o pomoc. Neter je v terminalnim stadiu rakoviny, coz je situace, ktera je pro Terezku osobne velmi narocna vzhledem k osudu jeji maminky. Terezcina pritomnost je pro neter neocenitelna a jeji pristup je prikladny.
Pisu vam proto, ze jsem vam chtela nejenom podekovat ale take se ujistit, ze vite, jakou ma nase rodina v Terezce oporu a jak moc si ceni, ze nam Terezka pomaha ve velmi tezkych chvilich. Prosim dejte vedet jestli existuje nejaky zpusob, jak bychom Terezce nasi vdecnost projevili i pres vasi firmu. Je mozno ji nominovat na nejakou odmenu, jako napriklad Zamestnanec mesice apod?
M.R. (Praha, Říjen 2020)


Milá paní Čižmáriková, milá paní Fridrichová,
dovolte začít trochu obšírněji. V sobotu kolem třetí ráno nebylo mojí mamince dobře, špatně dýchala, musela jsem jí dát Ventolín a bolel jí žaludek. Když jsem se k ní na chvíli uložila, abych jí zklidnila, napadlo mě, že to sobotní asistentka nebude mít jednoduché. Pak mi došlo, že to je vaše asistentka a byla jsem naprosto v klidu.
Do rána byla maminka v pořádku, na noční problémy si ani nevzpomněla. Kolem poledne jsem měla od Martiny telefon, ale ten den byl v kavárně takový nával, že jsem ho nemohla zvednout, po pravdě jsem ho vůbec neslyšela. Sms od Martiny znělo jasně, maminka se zakuckala a musela jí pomoci. Ano, to znám, jak se zhoršuje její Parkinsonovský syndrom, maminka hůř polyká a k podobné situaci z času na čas dochází. /Proto jsem tak uzkostlivá, když k nám přijde asistentka, o které nic nevím. V minulosti konflikty s některými byly z valné většiny proto,že buď neuměly zacházet s vozíkem a maminku doslova ohrožovaly (jednou jim dokoce i spadla), o dalších lapsech, ani nemluvím, je to pryč, služba se stabilizovala, to je pro mne důležité./
Postupně, jak jsem s Martinou komunikovala, odkrývala se celá dramatická situace. Několikrát jsem to zažila a vím, že ustát, když se klientka dusí z vdechnutého kousku potravy, vyžaduje schopnost rychle reagovat, přitom zachovat klid a hlavně vědět, co dělat, když se to zhoršuje. Martina to zvládla!!! Když viděla, že nepomáhá bouchnutí do zad, použila Heimlichův chvat. Po komunikaci se záchrankou a se mnou odjela s maminkou do nemocnice, byly tam až do večera, než mi skončila služba. Po celou dobou, kdy se tohle u nás a následně v nemocnici dělo, uvědomila jsem si, že v té náročné situaci měla mamka tu nejschopnější asitstentku, jakou mohla mít.
Sluší se tu ještě připomenout, že asistentka Martina T. zachránila maminku už po druhé. První situace byla před korona virem, kdy se zdálo, že maminka dostala slabou mozkovou mrtvici a Martina převzala iniciativu a vykonávala veškeré kroky, na které jí po telefonu záchranáři naváděli. Byla skvělá! Málokdy řeším s vedením, ať už v Heweru, nebo v Křížovnické pečovatelské situace, k nimž u nás s pečovatelkami, či asistenty dochází. Vždy se snažím je s konkrétní osobou řešit sama, teprve, když se nelepší, nebo je toho více, volám, nebo píšu.
Ráda bych vás také obě pozvala na krátké setkání k nám domů, na slavnostní přípitek u příležitosti dokončení koupelny, hendikepovaného programu pro mamku. Dva měsíce jsme musely snášet, stejně jako Vaše asistentky, diskomfort ve všech směrech. Zasloužíme si všechny zastavení a pomyslné přestřižení pásky. Těšíme se na vás, termín dohodneme. Děkuji. S přátelským pozdravem
Mgr. Z. G. (Praha, Červenec 2020)


Pochvala a poděkování
Dobrý den,
chtěla bych Vám tímto obrovsky poděkovat za služby, které mi dělá, a to zejména nyní, celá Vaše společnost tady v mé blízkosti, protože poté co, si dcera zlámala nohu a já jsem málem minulou sobotu vykrvácela, jsem moc ráda, že jste mi vyšli vstříc tím, že jste se pokusili mi nashánět asistence tak, jak potřebuji.
Byla jsem moc ráda, že asistentka Evička Hableová mi vyšla vstříc. Když jí dcera volala z nemocnice pozdě večer, že má zlomenou nohu, paní Hableová byla ochotná okamžitě běžet ještě pozdě večer a pomoci nám. A druhý den, když mne odvezli do špitálu a potom mě dovezli zpátky, tak jsme byli moc rády, že jste nám i Vy pomohla sehnat asistence tak, jak potřebujeme, protože dcera má nechodící sádru, sama se nemůže pořádně pohybovat natož aby byla schopna trošku pohybovat i se mnou, a já sama o sobě se hýbat nedokážu. Takže Vám moc moc děkuji za všechny poskytnuté asistence a všem asistentům, kteří ke mně ochotně běhají, také moc děkuji zejména té paní Evičce Hableové, protože ta okamžitě přiběhla hned jak jsme potřebovali.
Díky moc jsem moc ráda.
I.Š. (Praha, Květen 2020)


Vážená paní Honová,
ráda bych moc poděkovala za velmi pěknou spolupráci s Vaší pečovatelkou, paní Šišmanovovou v péči o klienta, pana Prof. B. V. Byť péče našeho domácího hospice Porta Vitae, Tišnov, trvala u nemocného pouze 3 dny (od 10.3.), již od počátku jsme vnímali opravdu kvalitní péči ze strany paní pečovatelky. Náš hospicový lékař rovněž ocenil pečlivou hygienu, péči o kůži nemocného, profesionální polohování a péči o komfort a pohodlí klienta.
Velmi si také vážíme skutečnosti, že paní Šišmanovová se nezalekla fyzicky i psychicky náročnější péče u nemocného v závěru života a byla opravdu pro tým i nemocného velkým přínosem. Nemocnému předčítala, byli jsme svědky citlivé a klidné komunikace, tiché podpory. Pan profesor B. V. na ni reagoval očním kontaktem, uměla jej uklidnit a dát jistotu, že je přítomna. Po úmrtí klienta byla citlivou podporou i pozůstalé rodině.
Nestává se nám často, abychom se v naší hospicové péči setkali s takto lidským a citlivým přístupem ze strany pečovatelů, vysokou profesionalitou a flexibilitou, se kterou paní pečovatelka reagovala na změny v péči u nemocného. Ujistili jsme ji zároveň, že se na nás může stejně jako rodina kdykoliv, 24h denně obrátit telefonicky na pohotovostní číslo a sloužící sestřička podá patřičné léky a zajistí zdravotní péči u klienta.
Za celý tým domácího hospice velmi děkuji za pěknou spolupráci a přeji vše dobré, s velikým poděkováním,
Mgr. Jana Křížová, koordinátor hospicové péče – Domácí hospic Porta Vitae, Tyršova 391, Tišnov (Jihomoravský kraj, Březen 2020)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
rádi bychom poděkovali za dlouhodobé kvalitní a spolehlivé služby fi.HEWER autodoprava pro ty, kteří potřebují pomoc při cestování k lékaři, na rehabilitaci atd. Můj otec M.K. je na vozíčku a tuto pomoc s přepravou opravdu potřebuje! Všichni řidiči jsou skvělí.
Ať se Vám všem daří, plno šťastných kilometrů a spokojených klientů.
Se srdečným pozdravem.
J. a M. K., (Praha, Únor 2020)


Dobrý den,
již v první den našeho setkání při podpisu smlouvy, jsem tušila, že takto to má být a že jsem udělala to nejlepší rozhodnutí, když jsem si vybrala Vaši osobní asistenci na pomoc tetičce. Váš přístup při řešení všech problémů, a že jich nebylo málo, to není pouze práce, je to pro Vás poslání. Nemáte, jak se říká padla, ale přistupujete ke všem s velkou ohleduplností, taktem a láskou.
Děkuji všem Vašim asistentkám, které, jak říkám, jsou anděly mezi lidmi. Hlavně Janička Červenková, která se nejen postarala o tetičku, ale podpořila i mě, když jsem nevěděla kudy kam. Její podpora byla neocenitelná, vždy milá a chápající, rozdávala sílu.
Ještě jednou všem moc děkuji,
M.H. (Středočeský kraj, Leden 2020)


Vážená paní Roubíčková,
chtěla jsem Vám touto cestou co nejupřímněji poděkovat za Vaše skvělé služby – skvělé služby Heweru. Maminka A.K., která skonala dne 1.12.2019, měla nesmírně ráda paní pečovatelku EVU, která byla nezastupitelným přínosem pro celou naši rodinu. Tím mám na mysli ten fakt, že kdyby nebylo Vašich služeb a Evy, vůbec bychom si nedovedli představit, jak vše zvládnout, např. každodenně večer připravit mamince večeři, pohovořit s ní – na přátelské kultivované úrovni, jít s ní navečer na procházku, vykoupat ji a v posledním měsíci života i mnohé další. Eva se vzorně starala i o tatínka, především to bylo složité měsíc před jeho smrtí před třemi lety…
Stala se naší neodmyslitelnou oporou. Člověk s velkým Č, kde poděkování je málo a vlastně vše je málo, protože ta dlouholetá pomoc našim starým rodičům a jistě i dalším lidem, kterým pomáháte je k neocenění a obecně nedoceněná, jelikož je tak neskutečně potřebná a náročná.
Kdyby nebylo Heweru, potažmo Evy, nemohli bychom normálně (myslím tím i sourozence) chodit do práce a navíc, myslím, že i ty schopnosti a zkušenosti Evy na vysoké zdravotnické úrovni bychom nikdy jako rodinní příslušníci takto neměli a neuměli mnohé zvládnout.
Eva byla pro naše rodiče i pro nás velkou oporou, pomocí, přítelkyní, lidským pohlazením a s lidským – nesmírně vysoce hodnotově – morálním přístupem tím nejlepším a nejcennějším, co jste nám mohli a pomohli poskytnout v rámci Vašich služeb. Osobně si dovoluji s upřímností konstatovat, že nám v posledních 4 letech byla tím největším rodinným štěstím pro normální běh života…
Děkuji ještě jednou a přeji hodně síly a štěstí ve Vašem náročném a smysluplném činění…
S úctou a jménem celé rodiny,
P. N., dcera (Praha, Prosinec 2019)


Dobrý den,
chtěli bychom touto cestou poděkovat za skvělou práci vaší asistentky Kateřiny Flesarové. Stará se o moji manželku Y. J. už více jak rok a s jejím přístupem a laskavostí jsme nadmíru spokojeni. Pod její péčí se zdravotní stav mé ženy neustále zlepšuje, a i po psychické stránce se cítí velmi dobře a spokojeně. Paní Kateřina zapojuje manželku do běžných činností v domácnosti a je jí výbornou kamarádkou. Vážíme si její nelehké práce a oceňujeme její lidskost, laskavost ale i profesionalitu. Za to patří velký dík paní Kateřině i celé vaší organizaci. S poděkováním
manželé J. (Brno, Říjen 2019)


Dobrý den,
ještě jednou bych vám ráda napsala za naši babičku J. S., která doma v klidu a pokoji odešla v úterý v noci a poděkovala touto cestou za vše. Vaše asistentky nám byly velkou pomocí a oporou a určitě i díky nim se nám podařilo splnit babičce to velké a důležité přání dožít doma, v naší vzájemné blízkosti.
Děkujeme vám z celého srdce za to, co děláte.
P. K. s rodinou (Jihomoravský kraj, Říjen 2019)


Dobrý den,
v úterý byla u naší maminky ( D. S.) na noc asistentka Heweru, paní Zabloudilová. Oba rodiče si paní moc chválili. Tímto bychom jí chtěli poděkovat. S našimi rodiči to již není jednoduché a změny moc nepřijímají. Bude-li možné vykrýt i v následujícím měsíci noční služby (i více), budeme moc rádi. Taktéž děkujeme za večeře. S pozdravem,
J. S. (Pardubický kraj, Září 2019)


Dobrý den,
dovolte mi, abych Vaším prostřednictvím poděkovala koordinátorce péče paní L. P. za zajištění péče o mého manžela, pana F. K. Manžel byl upoután na lůžko po operaci mozkového nádoru a měl ochrnutou nohu i ruku. Již telefonická komunikace mě zbavila všech obav a šetření na místě mi to potvrdilo. Milé, přátelské a ohleduplné chování.
Když se dostavila pečovatelka, paní L. M., byla jsem velice vděčná za pochopení a laskavé jednání s manželem, který nebyl schopen dodržovat základní hygienu. S jakým taktem a přitom zručně a šetrně byla provedena výměna ložního prádla, mytí a další potřebné úkony. Velice si cením její laskavosti a lidského pochopení. Nad rámec svých povinností mi paní M. byla velkou oporou, když manžel zemřel. Přišla, počkala se mnou na koronera a moc mi pomohla svou přítomností. Kdybych měla její práci klasifikovat, dostala by jedničku s hvězdičkou. Je to člověk na svém místě. Patří jí mé velké uznání a poděkování.
Měla jsem velké štěstí, že mi byla Vaše služba doporučena. Kdybych se dostala sama do situace, že bych potřebovala pomoc, vím, kde ji vyhledat. Přeji Vám hodně úspěchů a spokojených klientů.
Srdečně zdravím a děkuji
A. K. (Ústí nad Labem, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Děkujeme za existenci dopravní služby Hewer pro invalidy s nutností pohybu s invalidním vozíkem. Je to jediná možnost, jak dostat invalidu k lékaři dle v určený čas či jinam. Vaši zaměstnanci jsou velice ochotní a pomáhají při manipulaci s vozíkem a ochrnutým manželem.
Škoda, že není k dispozici více takových aut a ochotných lidí. S pozdravem
P. P., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
Rád bych poděkoval touto cestou za milý, profesionální a nadstandardní přístup pracovníků služby autodopravy, kterou pravidelně využívám k přepravě do sociálně ošetřovatelského centra Prahy 4.
Děkuji, s pozdravem
P. L., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Vážení pracovníci společnosti Hewer,
chtěla bych Vám vyslovit poděkování za služby, které obětavě vykonáváte pro hendikepované spoluobčany.
Službu využíváme s manželem již několik let. Manžel má průkaz ZPP/P. Ze začátku jsme využívali službu dopravy k lékařům. Dnes dopravuje manžela pracovník Heweru do Denního stacionáře i do zdrav. zařízení. Dopravní i asistenční služba společnosti je pro nás velmi potřebná pro usnadnění denních potřeb i udržení zdraví. U zaměstnanců společnosti jsem se setkala vždy s ochotou pomoci a porozuměním. Bez pomoci služeb společnosti Hewer by péče o manžela, i s pomocí všech členů rodiny, byla těžko zvládnutelná.
Zdravím a děkuji
Z.M., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
ráda bych poděkovala zaměstnancům firmy Hewer za jejich obětavou práci.
Jezdíme se synem s Vaší firmou již třetím rokem každý den do školy a zpět. S M. je velmi náročné, hlavně fyzicky, každé nastupování a vystupování. Proto je pro nás veliké ulehčení převážet M. do školy autem, které má rampu.
Konkrétně děkuji hodným a ochotným pánům řidičům: p. Flekačovi, p. Mathesovi, p. Karáskovi a naše díky patří i vždy velice ochotné paní dispečerce.
Přeji krásný den a mnoho šťastně ujetých kilometrů všem.
R. S., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
dovoluji si Vám poděkovat za skvělou spolupráci v roce 2018. Zejména oceňuji přístup pana Zdeňka Flekače, který vykonává svoji práci svědomitě a zodpovědně. U klientů a personálu je velmi oblíbený. Předpokládám, že v roce 2019 budou klienti, kteří potřebují dopravu do našeho zařízení, opět využívat Vaše skvělé služby.
Přeji hodně úspěchů ve Vaší práci a těším se na spolupráci.
Denní stacionář Hejnická, (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Vážená paní Valdhansová,
od září roku 2017 pravidelně využíváme služeb autodopravy Hewer (přibližně 4 jízdy týdně) pro nyní již 90ti letého tatínka s těžkou zrakovou poruchou, která mu znemožňuje samostatný pohyb, ale vaše dopravní služby mu umožnují zapojení do řady pracovních aktivit, což nepochybně přispívá k udržení jeho dobré psychické kondice. Tyto aktivity by však sám – kvůli dopravě – nezvládl, samostatný pohyb po městě je pro něj velmi rizikový (v minulosti opakovaně upadl na eskalátorech – úrazy hlavy) a my nejsme schopni dopravu sami zajištovat (zaměstnání).
Vaše služby jsou tedy pro nás mimořádně přínosné.
Vzhledem k tomu, že jsme s vaší službou velmi spokojeni (my i tatínek), ráda bych vám touto cestou poděkovala za perfektní servis zajišťování jízd, s předstihem, se snahou vyhovět všem požadavkům. V případě nečekaného zpoždění auta (třeba pro dopravní kolaps nebo jiné neočekávané problémy) jsme vždy ihned telefonicky informováni , případné změny termínu jsou avizovány mailem a bezprostředně domluveno vyhovující řešení.
Velmi musíme pochválit Vaše řidiče, nejen za bezproblémovou dopravu po městě, ale zejména za lidský přístup, pomoc při cestě k autu a zpět, a pečlivý dohled při opouštění bytu (kontrola zda byly dobře zamknuté dveře …) a při návratu domů (pan řidič počká, až je tatínek bezpečně v bytě…). Musím konstatovat, že za celou dobu, kdy využíváme dopravních služeb, jsme neměli jediný problém.
Jsem opravdu velmi ráda, že jsou tyto služby dostupné, že máme možnost je využívat a pevně doufám, že tomu bude i nadále.
Vaše služby – autodopravu – jsem doporučila několika svým známým, kteří mají podobné starosti se zajištěním dopravy (k lékaři, na úřady, do práce, na rehabilitaci,…) pro své starší příbuzné či známé s nějakým zdravotním postižením.
Řada z nich byla velmi překvapena, že taková služba existuje, většina o ní vůbec nevěděla, ale tuto informaci všichni velmi vítali. Možná by stála za úvahu větší propagace(třeba cestou zdravotnich zařízení, praktických lékařů…), pokud byste byli schopni kapacitně zvládnout více zájemců.
Ještě jednou děkujeme a přejeme vám (ale i nám, kteří tyto služby využíváme) abyste v nich stejně kvalitně pokračovali i v dalších letech. S pozdravem a přáním pěkného dne
J. S., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
dovolte mi, abych Vám všem touto cestou moc poděkovala za vždy ochotný a vstřícný přístup všech zaměstnanců Vaší firmy. Již pátým rokem využíváme Vašich služeb pro mou dceru, která po operaci mozkového nádoru nejprve jezdila na rehabilitace, na lékařské prohlídky, do školy, na volnočasové aktivity a v současné době i do nového zaměstnání.
Vzhledem k tomu, že nemám řidičský průkaz a žiji s dcerou sama, nedovedu si vůbec představit, jak by se bez Vaší pomoci dokázala tak dobře zapojit do běžného života.
Nedávno jsem vaše služby doporučila i své blízké přítelkyni, která potřebovala pomoc s tatínkem, který je po těžké nemoci po amputaci nohy. Opět naprostá spokojenost, díky skvělým řidičům se tatínek daleko lépe srovnává se svým handicapem, ve velké pohodě zvládá přesuny k lékaři, rehabilitace apod.
Všem ještě jednou velký dík, je moc dobře, že takovéto služby a ještě ke všemu podpořené tak skvělými lidmi, jaké u Vás máte, existují.
I.N., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den do Heweru,
naše klientka, by ráda vyjádřila spokojenost s vaší službou odvozů a dovozů k lékařům. V době, kdy službu nemůžeme našimi auty zajistit, nebo paní V. nevyhovuje uzpůsobený typ vozidla,jí vycházíte maximálně vstříc a bez výjimky chválí všechny řidiče.
Posílá velké děkuji za pomoc nemocným.
Moc děkujeme a pozdravujeme
z Pečovatelského centra, (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Milá paní Valhansová,
chtěla bych Vám poděkovat za Vaši vstřícnost, ochotu a milé jednání. Kdykoliv Vás kontaktuji ohledně objednání jízdy, vždy mi ochotně vyhovíte a maximálně se mi věnujete. Dále bych velmi ocenila práci řidičů. Jsou přesní, velmi ochotní a jezdí bezpečně. A určitě víte, že po Praze jezdit není jednoduché.
Celkově si vážím práce společnosti Hewer. Pro nás postižený je tato služba velmi cenná. Vůbec si nedovedu představit, jak bych bez této služby jezdila k lékařům a jiné pochůzky. Všem Vám přeji pevné zdraví stálý úsměv na tváři a trpělivost s námi klienty.
Děkujeme Vám za vše.
V. J., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
Děkuji za bezproblémovou spolupráci, jsme s vámi moc spokojení.
Hezký den.
H. B., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Vážení,
Rád bych poděkoval za péči a ochotu, kterou mi Hewer Autodoprava poskytuje denně už po mnoho let. Bez spolupráce s touto organizací bych nebyl schopen se dopravovat do zaměstnání a k lékařům. Zvláště oceňuji operativnost, se kterou je dispečerka schopna zajistit i neplánované jízdy (akutní jízdy k lékaři atd.) a vstřícnost řidičů. S pozdravem,
P. D., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
tímto mailem, chci poděkovat za dobré služby poskytované firmou Hewer.
Jsem invalida 3. stupně se ZTP a mám obtíže vyplývající z omezení hybnosti od páteře a prakticky trvale bolestivé stavy.
Po pravdě nebýt služeb Heweru, tak nemám šanci realizovat většinu zdravotních úkonů:
1. Nemám šanci používat MHD, když tam vlezu, nevím zdali vylezu a prakticky nikam nedojdu…
2. Problém je, že i řada zdravotnických zařízení nepředepíše odvoz sanitou, protože mají negativní zkušenosti s proplácením od příslušné ZP.
3. Jsem pouze na invalidním důchodu, takže mám výrazné finanční omezení.
4. Kamarádi nejsou vždy ochotni a k dispozici.
5. Ne každý je tak finančně dostupný, vstřícný a ochotný jako služba Hewer a jejich řidiči.
Takže mohu jen poděkovat za výborné a dostupné služby společnosti Hewer, za to že je taková, jaká je! Děkuji. S pozdravem
J. K., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Přeji dobrý den,
chtěla bych vaší firmě HEWER moc poděkovat za vaše služby, ochotu a přesnost v čase na který si vaše služby objednávám.
Jsem vaším stálým zákazníkem března 2018 a nikdy se nestalo, že by vaši řidiči nedodrželi určený termín a hodinu odvozu a přívozu domů. Služba dispečinku je opravdu dokonalá a všichni vaši řidiči jsou ochotní a milí a nápomocní při nasedávání a vysedávání z auta.
Ještě jednou veliké díky za vaše služby a za ochotu.
K. J., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
ráda bych Vám touto cestou poděkovala za Vaše služby, které dlouhodobě poskytujete mému manželovi. Jedná se o převozy z neuro-rehabilitačního centra Ergoaktiv na poliklinice Olšanská na Žižkově, který manžel navštěvuje od loňského července. Vzhledem k tomu, že v průběhu dne nemohu zajistit odvoz manžela vlastními silami, je pro nás oba Vaše služba neocenitelná.
Současně bych chtěla poděkovat i řidičům za jejich ochotu a pochopení a vždy příjemné jednání.
Přeji Vám všechno dobré v roce 2019 a těším se na další spolupráci s Vámi. Ještě jednou všem díky. S pozdravem,
V. T., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
chtěla bych se touto cestou vyjádřit a zároveň poděkovat za služby výše uvedené firmy jako přepravce občanů buď postižených, nebo seniorů. Já sama jako senior (70let) využívám služeb této firmy ohledně dopravy vzhledem k pohybovým problémům (mimo jiné).Pracovnice, (dispečerky) jsou velice příjemné, ochotné. Snaží se i přes nedostatečný vozový park vyhovět, mnohdy dokáží zkombinovat dopravu, i když by stačilo říct, bohužel auto není. Řidiči jsou slušní, jsou ochotní, pomůžou při nastupování do vozidla, při nákupu nebo při jeho odnesení k bytu.
Jednu výtku (či návrh) bych však měla ke skutečnosti, že doprava není z důvodů kapacitních umožněna, pokud žadatel je nucen být většinou v ranních hodinách 7-9 hod. např. na odběrech či jiném vyšetření. V tuto dobu firma pravidelně přepravuje děti do speciálních zařízení (stacionářů), není tudíž v jejích silách žadatelům vyhovět. Já sama jezdím pravidelně do IKEM v ranních hodinách na odběry, taxi z Kobylis a zpět bez čekání mně vyjde na 1300,-Kč. Bohužel. Někdy (podle stavu výsledků) cestu absolvuji 2x do měsíce, jinak každé 3 měsíce. Určitě nejsem jediná, která řeší tyto problémy. Snad by stálo za zamyšlení, zaměstnávat na tyto ranní výjezdy (nezneužívané) řidičem brigádníkem. To ovšem znamená navýšení rozpočtu.
Na závěr bych chtěla velmi poděkovat všem, kteří se podílí na chodu firmy, na ochotě a zájmu.
A.D., (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Děkujeme za existenci dopravní služby Hewer pro invalidy s nutností pohybu s invalidním vozíkem. Je to jediná možnost, jak dostat invalidu k lékaři dle v určený čas či jinam.
Vaši zaměstnanci jsou velice ochotní a pomáhají při manipulaci s vozíkem a ochrnutým manželem. Škoda, že není k dispozici více takových aut a ochotných lidí. S pozdravem ,
P.P, (Praha, Leden 2019)


AUTODOPRAVA HEWER

Vážená paní Hlinková,
dovolte mi, abych touto cestou poděkovala za skvělé služby a velkou ochotu a vstřícnost zaměstnanců, které se nám vždy pokaždé dostane, při odvozu mé matky paní I. do zdravotnického zařízení na Praze 4 a zpět domů. Poděkování patří vaší milé pracovnici dispečinku pí. Valdhansové a oběma pánům asistentům – řidičům, kteří s námi pravidelně jezdí, jejich jména bohužel neznám.
Děkuji za přívětivé, milé, lidské a vstřícné jednání! Velmi oceňuji, že takováto služba existuje a díky Vám má zcela jistě hodně lidí, kteří nemají jinou možnost přepravy svých blízkých, o jednu starost méně a zcela jistě jsou Vám vděční tak jako já. Srdečně přeji vám všem Pevné zdraví, mnoho štěstí a úspěchů v životě osobním a pracovním, po celý rok 2019! Děkuji Vám, že jste! S pozdravem,
A.D., (Praha 5, Leden 2019)


Dobrý den,
chtěla jsem Vás informovat, že u tatínka K. H. nebudu potřebovat asistenci pana Davida, protože od 20. prosince 2018 do 31. prosince 2018 mám dovolenou. Také jsem Vám chtěla poděkovat za výbornou spolupráci v tomto roce, moc nám pomáháte, a popřát vše nejlepší v roce následujícím. Na pana Davida se budeme těšit opět od 2.1.2019 jako doposud.
Děkuji
P. Z., (Praha 5, Listopad 2018)


Dobrý den paní Kačírková,
díky skvělé péči Vašich asistentek se mamka výrazně zlepšila. Chtěla bych Vám jejím jménem poděkovat za vzornou starost a péči Vašich asistentek, především paní P. a S. S ohledem na její současný stav bychom se rádi od listopadu vrátili do jejích běžných kolejí, tzn. dojížděla by opět do denního stacionáře Slunečnice.
Chtěla bych Vám i já a moje sestra poděkovat za výbornou spolupráci a za skvělou péči. Určitě Vás budu doporučovat i když Vy asi máte klientů dostatek. Doufám, že někdy v budoucnu se opět budu moci spolehnout na Vaše služby. S pozdravem,
H. B. (Pardubický kraj, Říjen 2018)


Dopis od asistentky z Brna 

Dobrý den, paní ředitelko,
mám před sebou poslední týden práce u Heweru, končím 30.6. z rodinných důvodů. Odcházím, ale nerada a s určitým smutkem. Práce je krásná a opravdu mě baví, jakkoliv je i náročná. Ostatně v sociálních službách působím většinu života.
Pracovalo se mi v Heweru velmi dobře, měla jsem štěstí na samé milé a obdivuhodné lidi. Líbila se mi i organizace práce, jednoduchá administrativa (pro nás, asistenty), různá školení vynikající úrovně a přátelské prostředí mezi vedením a zaměstnanci.
Ale za vše bych ráda vyzdvihla práci mé vedoucí, paní L.H. Přes své mládí je opravdu osobou na svém místě. Zvládá s noblesou a klidem krizové situace i složité jednání s některými klienty. Má obdivuhodné zkušenosti a své práci se věnuje naplno. A hlavně, tvoří jedinečné zázemí pro nás, osobní asistenty. Jsem již osoba věku pokročilejšího a pracovala jsem pod několika vedoucími, ale u paní L.H. jsem měla vždy pocit rovnocenného partnerství, ať se řešilo cokoliv. Šlo nám o společnou věc, tedy o spokojenost našich klientů a dobré jméno společnosti. Paní L. se navíc velice stará o to, jak se žije a pracuje nám, asistentům…
Za to bych jí ráda vyjádřila upřímný dík.
Myslím, že jsme zvyklí si postěžovat, pokud se nám něco nelíbí, ale pochvalou šetříme… tak bych to ráda aspoň trošku napravila.
Děkuji, pokud jste si našla čas a dočetla až sem. Z Heweru odcházím, ale pořád to bude „moje“ organizace, a její služby doporučuji, kudy chodím :-).
Krásný den přeje
L. R., asistentka (Brno, Červen 2018)


AUTODOPRAVA HEWER

Vyjadřuji tímto uznání a dík za mimořádnou pomoc postiženým spoluobčanům, pro které je zvlášť fa Hewer určena. Vyzdvihuji tímto takt a asertivitu řidiče, který vždy vyhledá co nejvhodnější zaparkování a pomůže podporou při mém hendikepu chůze.
Dík i ostatním vašim řidičům. S pozdravem,
J.H. (Praha, Červen 2018) 


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
chtěla bych dodatečně poděkovat za pomoc se zajištěním přepravy maminky. Služba byla profesionální, lidská a maminka byla moc spokojená. V dnešní době to není příliš obvyklé, stojí mi za to vám poděkovat. Ráda využiji vaše služby i v budoucnu. S pozdravem,
V.S.W. (Praha, Květen 2018) 


Dobrý den paní Uhlová,
Rády bychom Vám a Vašim asistentkám poděkovaly za obětavou a laskavou péči o naši maminku a babičku paní M.K., která nás nedávno opustila.
Děkujeme asistentkám paní Lence za její laskavý a citlivý přístup a podporu v posledních chvílích babiččina života, paní Janě za motivující podporu a úsměv a paní Věrce za optimistický a iniciativní přístup. Naše díky patří i paní Evě.
Velice si vážíme Vaší nelehké a přesto perfektně zorganizované a vykonané práce!
Za celou naši rodinu,
V. – dcera, M. a K. – vnučky (Plzeňský kraj, Květen 2018)


Dobrý den,
chtěl bych touto cestou poděkovat pracovnicím pobočky Hradec Králové za péči o mojí maminku (96 let) za poslední takřka tři roky. Ještě když byla maminka doma (letos v dubnu se stěhovala do pečovatelského domu), tak jsme se o ni starali s bratrem a vašimi asistentkami. Po celou dobu musím vyzvednout jejich vlídný a profesionální přístup. V mimořádných situacích jsem se vždy mohl spolehnout zejména na asistentky M.B. a Z.K. ,které mamce věnovali určitě víc péče než je běžné. A nemohu vynechat jejich vedoucí H.K. za flexibilní organizaci služeb.
Ještě jednou moc děkuji,
L.J. (Královéhradecký kraj, Duben 2018)


Milá Kláro,
děkuji za souznění a velkou pomoc. Bez Vás by to nešlo… Byla to radost a velký dar, že jsme mohli s babičkou v jejích posledních chvílích být. Pro děti i pro nás to bylo silné a radostné. Babička odešla s lehkostí. Vaše asistentky Míša i Miriam byly po celou dobu jejich pomoci skvělé a trpělivé. Míša mi nakonec řekla, že to celé pro ni znamenalo velký posun a zkušenost. Což je úžasné. Mám velkou radost.
T.J. (Středočeský kraj, Duben 2018)


Dobrý den,
děkuji ještě jednou za vykonávané služby všem vašim pracovnicím, pomohli jste nám ve velmi složité situaci a jsme za to vděční.
Zdraví
I.M. (Pardubický kraj, Duben 2018)


AUTODOPRAVA HEWER

Přeji dobrý den,
již několikrát jsem využila vašich služeb k odvozu k lékaři a chtěla bych vaší firmě moc poděkovat, za vaše služby. Páni řidiči jsou absolutně dochvilní, vždy přijedou přesně na domluvenou hodinu a nejen to, jsou i moc milý a ochotní, dokonce mi pomáhají i při nasedání výlezu z auta. Jsem ráda, že jsem využila a budu i nadále vašich služeb využívat.
Mockrát děkuji.
J.K. (Praha 8, Březen 2018) 


Dobrý den,
poděkujte za nás, prosím, všem paním asistentkám, které o tatínka pečovaly. Byly vždy mým rodičům velkou oporou. Jejich péče byla vždy profesionální a přitom byly velice laskavé a ochotné. Speciálně mám vyřídit poděkování od maminky.
Ještě jednou za celou rodinu moc děkuji,
K. M. (Ústecký kraj, Březen 2018) 


Dobrý den,
chtěla bych i touto cestou poděkovat za práci panu Jindřichu i slečně Ivetě, tatínek je spokojen. Těším se na další spolupráci a je pro mne velká pomoc, že má tatínek přes týden společnost a péči.
Děkuji
J.M. (Praha E, Únor 2018) 


Dobrý den, paní Kačírková,
Chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za obrovskou vstřícnost a podporu, kterou z Vaší strany vnímám. Jste správný člověk na správném místě.
Díky,
L.M. (Pardubice, Leden 2018)    


Vážený pane řediteli,
rád bych touto formou vyjádřil veliké poděkování paní Liskové. V průběhu spolupráce jsem byl maximálně spokojen s jejím přístupem, ochotou, snahou a schopností vše vyřešit. S pozdravem
R.Š. (Praha B, Leden 2018)    


Dobrý den,
Vaše terénní sociální asistence pečovala o mojí maminku, paní Z.K. Bohužel na mě připadla smutná povinnost Vás informovat, že moje maminka zemřela. Chci Vám za péči o maminku poděkovat. Některé úkony, hlavně koupání, by bylo bez pomoci asistentek naprosto nemožné.
Přeji Vám i Vaší záslužné činnosti mnoho úspěchů. S pozdravem
D.K. syn (Okres Teplice, Ústecký kraj, Leden 2018)    


Vážený pane Boháčku,
chci Vám alespoň tímto způsobem poděkovat za výborné služby Vaší organizace při péči o moji nemohoucí matku. Samozřejmě můj dík patří především pečovatelce Zdence, která se již několik let stará pečlivě,  jak o mou matku, tak i zemřelého otce, k jejich spokolenosti tak i mé, přes všechny potíže, které vznikají např. problémy s dopravou.
Srdečně Vás zdravím a  Vaší organizaci přeji hodně spokojených klientů.
M.K. (Jihomoravský kraj, Leden 2018)    


Dobrý den,
děkuji moc za Vaši službu a za to, že jste. Byli jsme moc spokojeni.
Hezký den,
B.M. (Plzeňský kraj, Leden 2018)


Dobrý den,
v úterý 9.1. zemřela moje maminka p. E. T. Odešla v klidu a ve spánku.
Proto bych vám touto cestou chtěla moc poděkovat za skvělou péči, kterou jsme od vás měly a taky za Jindru, kterou jsme si s mamkou velice oblíbily. Určitě vás vždy doporučím jako skvělou organizaci, na kterou se mohou spolehnout a důvěřovat jí.
Děkuji,
R.D. (Brno, Leden 2018)


Paní Kačírková,
přeji Vám hezké rozloučení se starým rokem a do nového roku 2018 zdraví a dobrou pohodu. Děkuji Vám za péči, se kterou se staráte, aby vždy bylo plánování služeb v pořádku.
Také děkuji všem asistentkám, které mi pomohly v péči o těžce nemocnou manželku, zvláště pak paní Janě a paní Janě Marii K. Obě se staraly o mou paní do poslední chvíle jejího života. Jejich asistence byla vzorná. Nyní dochází již jen paní Jana, její péče je bez chybičky, je pozorná, obětavá, přátelská, jsem s její asistencí velice spokojen. Správně poznala, co mohu udělat sám a s čím je třeba mi pomoci.
S. Š. (Přelouč, Pardubický kraj, Prosinec 2017)


Dovolte mi, abych jménem V. A. z Teplic poděkovala za milé přání k vánocům a jejím jménem vám také popřála a poděkovala osobní asistentce Lucii za vzorné služby o mou tetu.
Přeji vám vše dobré a díky, že tu pro seniory jste!
H.Š. (Ústecký kraj, Prosinec 2017)


Vážení,
velice vám děkuji za pomoc, kterou mi poskytujete, přeji vám krásné vánoční svátky a v novém roce 2018 pevné zdraví, štěstí, pohodu a věřím v další výbornou spolupráci. S pozdravem
K.H. (Krupka, Ústecký kraj, Prosinec 2017)


Vážená paní Honová a všichni asistenti týmu Hewer,
děkuji velmi za dlouhodobou péči o mou matku M. G. Ještě jednou dík za Vaši profesionální péči.
S pozdravem a úctou,
Dr. L.G., syn (Brno, Listopad 2017)


Dobrý den,
rozhodně Vám chceme poděkovat za dosavadní péči, se kterou jsme byli velice spokojeni. Konkrétně se jedná o pečovatelku paní Helenu, která svou vstřícností a laskavým přístupem k naší mamince nám velice pomáhala.
Velice si toho vážíme, protože dobře víme, že tato práce není vůbec lehká a jednoduchá.
Z. a L.V. (Velké Popovice, Středočeský kraj, Říjen 2017)


Dobrý den, paní Palichová,
chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za dosavadní asistenční službu a ráda bych konkrétně vyjádřila velkou spokojenost s prací paní Ilony. Kromě toho, že svou práci odvádí profesionálně, je velmi ochotná a spolehlivá.
Děkuji,
J.M. (Středočeský kraj, 11.10.2017)


Chtěl bych ještě jednou pochválit obě asistentky Pavlu i Lucku, jak se o mámu starají. I máma je obě chválí. A víte, jak to bylo zpočátku, kdy máma nikoho nechtěla. Jak jsme si již několikrát opakovali, i Pavla je u klienta skvělá. Tudíž, obě děvčata jsou naprosto akceptovatelná a je na Vás jejich „nasazení“. Budu rád, když i Vy budete naši chválu za péči děvčatům tlumočit.
Za dosavadní spolupráci moc děkuji i Vám. Určitě nemáte práci jednoduchou.
S úctou,
P.O. (Praha B, Září 2017)


Dobrý den,
děkuji za milé jednání, když jsem Vám volala a chtěla vyjádřit poděkování slečně Lískové. Pro společnost Hewer, pracuji pouze měsíc, ale za tu dobu, mi spolupráce s Vámi mnoho dala.
Slečna Lísková, mi vše vysvětlila, provedla mě kroky, a hlavně mi přiřadila úžasné klienty, kteří mě posunuli i v mém životě jejich láskou a silou žití. Je vždy na plná ochoty, pomoci, a to když jsem bohužel musela k lékaři a potřebovala jsem, aby se o mého dědečka, postaral někdo jiný, vše zařídila a byla velmi empatická. Když jsem měla i tu čest s ní jednat i v její kanceláři po podepsání smlouvy s Vaší organizací, vždy Vás vítá s úsměvem a dobrou náladou a milým slovem a je ochotna vyslechnout a pobavit se o tom, co mě třeba trápí anebo naopak o tom, jak moji klienti prosperují zdravotně a psychicky.
Děkuji za takovou milou spolupráci a jsem ráda, že jsem měla tu čest pro Vás pracovat a pracuji.
Krásné dny, ať se daří.
M.Z. (Praha B, Srpen 2017)


Dobrý den, vážená paní koordinátorko,
rád bych vám poděkoval za paní Lídu, která mi tento týden ukládá. Je velmi příjemná a učenlivá, opravdu spolupráce s ní mě dělá velikou radost.
Děkuji a přeji příjemný víkend.
Mgr. M. H., Sociálněprávní poradenství (Praha, Srpen 2017)


Dobrý den, paní ředitelko,
celé prázdniny se chystám k tomu, abych napsala do Heweru poděkování za pomoc, kterou mi tato organizace poskytuje již dlouhodobě v péči o mou maminku J. H. A najednou se dozvídám po návštěvě p. D. H. z nadace Pečovatel, že nejsem spokojená. To mě tak mrzí. Ale vše zlé je k něčemu dobré – konečně tedy usedám k PC, abych napsala, co mám na srdci.
Chtěla bych velmi poděkovat org.Hewer za pomoc při péči o maminku. Paní pečovatelka Eva je oporou nejen mamince v její nemoci, ale zároveň mně-dceři, abych dokázala zvládat vše s nastalou nemocí v matčině životě. Stala se vlastně členem naší rodiny. Velmi citlivě od počátku vnesla řád do maminčina každého dne a dokázala dokonce svým empatickým a precizním přístupem v péči eliminovat podávání léku proti depresím. Maminčin ošetřující lékař je s tím velmi spokojený. Kromě plnění prac. povinností a úsměvu nám přináší květiny ze své zahrady, něco ze své úrody a s tím i rady k způsobu stravování pro mámino zdraví. Po každé asistenci mě podrobně informuje o tom, jak si mamka přes den vedla, a tak neustále společně upravujeme podle změn přístup a postupy.
Když jsem viděla film Domácí péče, došlo mi, že je opravdu ze života. Že jsou mezi námi lidé, kteří dávají stařečkům mnohem víc než je jejich pracovní povinností.
Děkuji stejně za neobyčejnou vstřícnost, pochopení a pomoc v zajištění péče o mamku v osobě paní Kláry. Neumíte si představit, paní ředitelko, jaký klid mi p. Klára vnesla do života precizním rozvrhem asistencí v péči o maminku. Musela jsem dříve prosit o pomoc lidi v bydlišti maminky, a přestože jsem to finančně řešila velkoryse, neměla jsem nikdy jistotu, že svědomitě přijdou v domluvený čas a ani v přístupu k péči. To je pryč a je to pro mě nesmírná úleva.
Omlouvám se, jestli jsem se příliš rozepsala, ale cítím to tak a jsem ráda, že jsem se z toho vyznala a konečně poděkovala. S pozdravem,
J. H. (Střední Čechy, Srpen 2017)


Vážení,
chci Vám poděkovat za péči, kterou jste poslední léta zajišťovali pro paní K. H. Vzhledem ke zhoršení zdravotního stavu maminka již v poslední době nedokázala vstát a dojít na toaletu ani s pomocí druhé osoby. Proto jsem jí zajistila celodenní péči adekvátní jejímu stavu. Oceňuji péči Vašich pracovnic, která v posledních měsících nebyla jednoduchá. S přáním hezkého dne,
MUDr. H. S. (Praha 4, Srpen 2017)


AUTODOPRAVA HEWER

Dovolte mi, abych vám poděkovala a vyslovila uznání za služby, které poskytujete. Měla jsem v poslední době dva úrazy a musela jsem tedy využít pomoci řady zdravotnických a sociálních zařízení. Pouze ve vaší organizaci jsem se setkala s ochotou pomoci, vlídností, prostě jste jednička.
Přeji vám a všem, kteří vaše služby potřebují, abyste měli dostatek prostředků finančních a tak kvalitních zaměstnanců jako dosud.
D. S. (Praha 4, Červenec 2017)


Chtěla bych Vám a pečovatelkám moc poděkovat za úžasnou péči o moji maminku.
Díky vaší skvělé koordinaci a úžasné péči vašich pečovatelek mohla být maminka do posledního okamžiku doma, kde to má ráda a s těmi, co má ráda. Jsem za to moc vděčná. Prosím poděkujte za mě všem pečovatelkám, které se o ní staraly Lucce, Henrietě, Petře, Michaele, Martině a dalším. Byly skvělé a jsem vděčná, že to nevzdávaly a pomáhaly nám co se dalo.
Děkuju moc za vše! Hezký den,
K. Š. (Praha B, Červen 2017)


Chceme touto cestou poděkovat za rychlou a obětavou pomoc všem, kteří byli k dispozici naší mamince a babičce D. L. Především pak asistence Lucce a Bohumile z Teplic.
Odvádíte nadstandardní práci, děkujeme.
J. B. (Ústecký kraj, Březen 2017)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den,
na neziskovky se nadává,že pobírají velké peníze a skutek utek. Nevím nic, co je na tom pravdy, ale asi bude, protože i pan prezident je kritizuje a jemu já věřím. Nyní jsem však osobně poznala neziskovku Hewer. Moc bych se přimlouvala, aby stát ve své štědrosti příště nazapomněl dát něco ze svého i této neziskovce HEWER. Název se mi sice nelíbí, spíše by to měl být název něžný, plný emocí, tak jak jsou jejich řidiči plní lásky, kteří denně jezdí od rána do večera s nemocnými dětmi a nemocnými starými lidmi. A že jezdí s opravdovou láskou, to nemusím zdůrazňovat, protože kdo se podívá na jejich výplatní pásku tak pochopí, že se rozhodně neobohacují, ale že podávají neskutečné výkony. A ještě něco jsem se dozvěděla, a to mne šokovalo. Vy vozíte také staré lidi tam, kam už nemohou dojít pěšky a já také mezi ně patřím a to třeba na hřbitov, na nákup a také k holiči, na pedikúru atd., a tak se staráte, abychom i ve stáří mohli být upravení, za to vám VELKÝ DÍK.
Jsem tak šťastná ,že tato neziskovka existuje, ale nebylo by to úplné, kdyby řidiči nebyli tak hodní a plní lásky k těm, které převážejí. Jezdila jsem s nimi do nemocnice 10x každý den, tak jsem je dobře poznala. Ještě bych chtěla poděkovat slečně nebo paní, která zvedá telefony na dispečinku a objednává, že je moc milá a ochotná a neskutečně trpělivá, protože jsem jí hodně otravovala se změnami.
Je to všechno dohromady NÁDHERNÝ PŘÍSTUP KE STARÝM A NEMOCNÝM LIDEM. VĚŘÍM VÁM A FANDÍM VÁM. S pozdravem,
J. D. (Praha 10, Březen 2017)


Dobrý den,
ráda bych touto cestou poděkovala za služby, které prostřednictvím organizace Hewer využívá moje maminka paní J. V. již více než 1,5 roku.
Současná asistentka paní Lenka, která k mamince dochází je velmi přátelská a empatická. Vzhledem k tomu, že bydlím v jiném městě, je paní asistentka často jedinou osobou, se kterou maminka v průběhu dne komunikuje a na setkání s ní se velmi těší. Domácnost, o kterou se paní asistentka také stará je útulná a uklizená, což už by maminka zajistit nedokázala.
Když jsem službu tehdy ještě pro oba rodiče hledala, byl Hewer jedinou organizací, který v takovém rozsahu a četnosti služby v Unhošti poskytoval
Velmi oceňují také vstřícný přístup paní vedoucí, která nám byla vždy k dispozici při řešení dílčích záležitostí v průběhu využívání služeb.
J. G., dcera (Středočeský kraj, Březen 2017)


Dobrý den,
chtěla bych poděkovat vedoucí střediska G. Šianské a H. Cíchové za jejich empatický přístup při řešení mé nelehké životní situace. Kdykoliv jim zavolám, jsou mi nápomocné radou, šetrně vyslechnou mé aktuální potíže a ochotně hledají cestu, jak mi pomoci. Velmi si vážím jejich práce a snahy pomoci mi v péči o moji 91 letou maminkou.
Ještě jednou nesmírné díky.
J. K. (Praha, Březen 2017)


Dobrý den,
Chtěla bych touto cestou poděkovat paní Kristýnce za její vynikající péči o moji , dnes již zesnulou maminku, Kristýnka poskytla mamince nadstandardní péči, je mimořádně pracovitá, má vynikající psychologické myšlení. Byla mé mamince úžasnou oporou a asistentkou. Poděkování patří i paní Bc. J. Talaverové za její operativní a organizační schopnosti a profesionální přístup.
Děkuji.
B. J., dcera (Újezd u Brna, Březen 2017)


Vážení, jsem novou klientkou osobní asistence poskytované vaší společností HEWER. Ráda bych touto cestou poděkovala za výborné služby, které mi poskytujete. Především bych ale chtěla ocenit obrovskou pomoc, kterou jste mi poskytli v pro mě krizové, neznámé situaci, která nastala velmi náhle a se kterou bych si bez vaší pomoci jen těžko poradila.
Paní Palichová, vedoucí střediska osobní asistence pro Střední Čechy, byla velmi vstřícná a dokázala zajistit a zorganizovat pro mě, resp. pro mou maminku, ve velmi krátké lhůtě dvou pracovních dnů osobní asistenci. Tato schopnost rychle reagovat byla pro mě klíčová a musím říct, že to bylo pro mě v daném kritickém okamžiku velmi důležité a byl to také hlavní důvod, proč jsem se stala vaší klientkou. V situacích, kdy dojde v rodině k náhlé zdravotní nebo sociálně problematické situaci, je právě rychlost pomoci takových organizací, jakou jste i vy, naprosto zásadní.
Dovolte mi ještě jednou poděkovat za pomoc, kterou mi vaše společnost poskytla a stále poskytuje, a držím pěsti, ať se vám nadále daří takto zachraňovat lidi, kterým se stane něco podobného jako mě.
Zdravím Vás,
MUDr. Mgr. B. H. (Střední Čechy, Březen 2017)


Dobrý den, oznamuji Vám, že maminka L.P. zemřela dne 17.2.2017. Osobní asistentka paní Veronika ukončila svojí službu 16.2. a já jsem jí následně oznamovala telefonicky, že maminka nás opustila. Chtěla bych paní Veroniku moc pochválit byla mi velkou oporou v těchto těžkých dnech a měla naprosto profesionální přístup.
Děkuji celé organizaci HEWER za rychlou pomoc.
I. S. (Střední Čechy, Březen 2017)


Chtěla bych Vám moc poděkovat, protože konečně žiju mnohem klidněji. Asistentka Eva je mi naprostou oporou. Víc není třeba rozvádět, vždyť Vy jistě dobře znáte její kvality.
Ještě jednou velký dík.
J.H. (Střední Čechy, Únor 2017)


Dobrý den, paní Lisková, posílám poděkování.
Stav mého tatínka se částečně zhoršil, je už daleko méně pohyblivý a je s ním pořád víc práce. V této souvislosti bych chtěla moc pochválit pana Ondru, který s ním má velkou trpělivost, je ochotný a určitě hodně pomáhá tatínkovi i po psychické stránce. Nemá to u nás vždycky jednoduché, často je potřeba „usměrnit“ i maminku, ale on to všechno s přehledem zvládá. Už je pomalu členem naší domácnosti.
Děkuji i vám a srdečně zdravím,
R. I. (Praha, Únor 2017
)


Vážení a milí, dovolte mi tímto ze srdce poděkovat Vašemu týmu HEWER za více jak tříletou velmi dobrou spolupráci při péči o paní J. D., která se v září tohoto roku dožila 92 let. S osobními asistenty, ať už byli doporučeni bývalou vedoucí střediska, milou a vstřícnou J. Kašparovou nebo současnou vedoucí střediska G. Šianskou, jsme byli a nadále jsme velice spokojeni! Rádi bychom ještě vyzdvihli výše jmenovanou paní vedoucí Šianskou, která je nejen vysoce profesionální a organizačně schopná, ale zároveň je empatická, chápavá a srdečná, což je dnes bohužel spíše ojedinělé, a to při osobním i telefonickém jednání. Neradi bychom opomněli os. asistenta Tomáše Š., který je odpovědný, splolehlivý a citlivý a po tříleté péči o naše zlatíčko, je už spíše členem rodiny.
Za celou rodinu a za paní J. D. Vám všem přeji do nového roku 2017 hodně radosti, pohody, zdraví a sil ve Vašem bohulibém a nelehkém poslání. A ještě posílám na každý den v novém roce alespoň jedno sluníčko.
Mgr. M. T-D., snacha (Prosinec 2016)


Dobrý den, jsem dcera paní Marie L. Vzhledem k mé nemoci nejsem již u maminky tak často, ale musím moc pochválit paní Kačírkovou, která je nad míru empatická a na svém místě správně. A také p. Lochmanovou, super, paní Zabloudilovou, paní Čížkovou a sestřičku z Kamilky, prostě všechny, se kterými jsem se v době mé návštěvy setkala. Patří jim dík a jsem ráda, že i upozorní na nedostatky, na chybějící materiál, prostě jsem byla opravdu nadšená.
Vše nejlepší do Nového roku všem.
K. S., dcera (Pardubice, Prosinec 2016)


Vzhledem k tomu, že už po dva měsíce využíváme asistenční službu společnosti Hewer, dovoluji si představitelům vedení vyjádřit spokojenost s prací i přístupem asistentek k mému nemocnému manželovi prof. MUDr Jiřímu W.
Od první noční služby – byla to paní asistentka Ivana K. – jsem cítila, že manžela svěřuje naše rodina profesionálům. Citlivým způsobem a s jistou dávkou odbornosti řešila paní K. pro nás očekávanou pomoc s velkou schopností empatie a znalostí fyziologie lidského těla tak, že manžel nepociťuje při péči žádné bolesti nebo problémy. Svým humorem navozuje příjemnou atmosféru i při práci kolem lůžka mého manžela. Noční služby u starších klientů jsou mnohdy velmi náročné. Tato situace průběžně trvá a já obdivuji trpělivost a laskavost, s jakou v noci k nemocnému člověku vaše paní asistentky, které jsem dosud poznala, přistupují.
Moc si jich oba s manželem vážíme.
D. W. (Praha, Listopad 2016)


Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval Vaší zaměstnankyni Pavlíně K., která byla po dobu jednoho týdne osobní asistentkou mé maminky K.H.
Maminka má rakovinu plic a následné metastázy na mozku. Její stav se velice rychle zhoršuje a v současnosti je hospitalizovaná, patrně až do konce, v nemocnici v Motole. Pavlína dokázala během pár dní neskutečně rozzářit matčin den, ta jí přijala s velkou radostí a vždy se těšila na její společnost.
Řeknu to jednoduše, Pavlína K. je vysoce nadprůměrný člověk, mimořádná osobnost a můžete za ní být rádi.
Současně děkuji za profesionální a citlivý přístup Vaší regionální vedoucí střediska Střední Čechy pí. Palichové.

Jsem rád, že jsme s Vámi spolupracovali. S pozdravem a přáním hezkého dne,
J. H. (Středočeský kraj Listopad 2016)


Dobrý večer, za důležité považuji ocenit profesionalitu, lidský přístup i duchapřítomnost asistentky pí. Mikanové, která dnes musela velmi nepříjemnou a těžkou situaci řešit. Měli jsme „štestí v neštěstí“,že právě dnes u nás byl někdo, kdo si v takovéto situaci dovede poradit, protože to určitě nebyl hezký pohled na to, co mamku postihlo. I když vím, že třeba pečovatelky musí být připravené na podobné situace, přesto zachovat chladnou hlavu a vyřešit problém určitě není nic jednoduchého. Před p. Mikanovou smekám.
Ještě jednou Vám i Vašim pečovatelkám velice děkuji, protože Vaše pomoc je pro nás při péči o mamku zásadní. S pozdravem a přáním hezkého večera.
M.P., syn klientky (Pardubice, Listopad 2016)


Dobrý den, moc bych chtěla poděkovat za dlouhodobou péči o mojí maminku paní J.
Vaše pracovnice jí vždy ošetřovaly s maximálním nasazením a snažily se jí ulehčit její stav. Byly velice vstřícné a vždy s námi jako rodinou komunikovaly o nastalých problémech. Nejvíce jsme byli v kontaktu s p. Samkovou, která se k mamince chovala jako ke své vlastní a její přístup byl naprosto nadstandartní a velice lidský.
Osobně si velice vážím této práce a obdivuji tyto „chůvičky“ a jejich přístup.
Ještě jednou moc děkuji
J. H., dcera (Září 2016)


Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za nadstandardní ošetřovatelskou službu a lidský přístup paní Janě B. a paní Zuzaně K., které se po dobu 4 let až do posledního dne, každodenně věnovaly mojí tetě, paní Aleně H.
I. J., neteř (Týniště nad Orlicí, Srpen 2016)


„Dobrý den , velmi děkuji paní asistentce Romaně M. za její vzornou službu, kterou mi poskytovala na LDN. Její vlídná ochota splnit moje přání a potřebu povzbuzení mi velmi pomáhala překlenout všechny strasti starého člověka , když je upoután na lůžko.
Vřelé díky .“ 
V. S. (Jaroměř)


„Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za pomoc, kterou mi Vaším prostřednictvím poskytuje paní Katka L. v péči o maminku. Je to pro ni, ale zároveň také pro mě změna v kvalitě životů nás obou.
Maminka se postupně přizpůsobuje její pravidelné péči a je vidět, jak jí to psychicky zvedá a  mě začalo klidnější období v životě.
Paní Katka je poklad, a jsem ráda, že jste mi vybrala právě tak šikovnou, profesně připravenou pečovatelku a zároveň empatického člověka. Velmi si toho vážím.“ 
J. H. (Týnec nad Sázavou)


„Dobrý den, chtěla bych touto cestou velmi poděkovat asistentce paní Ivě J. z Hradce Králové, která nesmírně lidsky a s velkou jemností přistupovala k naší nemocné mamince paní P. Její služby byly bohužel časově omezené, protože maminka záhy zemřela, přesto na paní J. vzpomínáme s láskou a úctou.
Ještě jednou děkujeme.“
O. B. (Hradec Králové)


„Rád bych touto cestou poděkoval za výborné asistenční služby Heweru. Asistenci řeším pro svojí mamku a ona i já jsme po celou dobu s asistencí naprosto spokojeni. Každá z asistentek se vždy maximálně snažila vyjít vstřic, vždy jsme se dohodli na potřebných aktivitách a díky tomu mám jistotu, že v době mé nepřítomnosti je o mamku dobře postaráno.
Děkuji celému týmu okolo Heweru a přeji do budoucna samé spokojené klienty“
V. J. a J. J., (Plzeňský kraj)


„Chtěl bych vyjádřit hluboké poděkování za přístup vedoucí střediska paní magistry Müllerové, která ihned po našem požadavku na asistenční službu ze dne 13.bžezna t.r. u mé tety paní H. zareagovala tak, že hned v pondělí 16.března k tetě přijde na šetření a hned od úterního rána byla schopná a ochotná zajistit pro tetu asistenci! O vaší organizace jsme se dozvěděli od praktické lékařky dr.Čechové, která je s paní Müllerovou v úzkém kontaktu. Musím napsat, že jsme dlouhé měsíce hledali vhodnou pomoc pro naši tetu a velice nás překvapilo jednání a rychlost s jakou jsme se u paní vedoucí setkali.
Přejeme jí i celé vaší společnosti více takových schopných a ochotných pracovníků a mnoho úspěchů ve vaší těžké práci“
ing. B. T., synovec paní H. (Praha)


Chtěla jsem touto cestou poděkovat děvčatům / Radce, Helence, Soně a Vlastě/ za prováděnou péči o mého tatínka.Otec i já jsme byli s vašimy službami velmi spokojeni a já osobně smekám před jejich prací a trpělivostí, s jakou se k tomu každý den nanovo stavěli, vzhledem k tomu, že již dnes vím, že to s lidmi s demencí a podobnými zdravotnímy problémy, jako měl tatínek, není vždy jednoduché.
S pozdravem
S. Š. (Středočeský kraj)


Dobrý den, chtěla bych touto cestou opětovně velmi poděkovat paní Věrce B. za skvělou péči o moji velmi vážně nemocnou maminku, její pochopení a lidský přístup.
Maminka si paní Věrku velmi oblíbila, na setkaní s ní se vždy moc těší. A my se na paní Věrku můžeme spolehnout, víme, že je o maminku dobře postaráno, můžeme se s ní poradit, pomáhá nám řešit nestandardni situace, její pomoc je neocenitelná! Moc děkujeme. Zároveň chci poděkovat dalším dvěma maminčiným asistentkám, paní Magdě Č. a slečně Johance P. za jejich péči o maminku, pochopeni a pomoc.

Skutecně služby organizace Hewer mohu jen doporucit, bez jejich pomoci by péče o maminku v domácím prostředí nebyla pro nás zvládnutelná.
Moc ještě jednou děkujeme!
H. P., dcera (Středočeský kraj)


Dobrý večer paní Nováková, srdečně Vás zdravím a nejdříve Vám chci moc a moc poděkovat za Járu, kterého jsme si moc oblíbili. Je velice pracovitý, spolehlivý a je vidět, že ho tato práce baví a přemýšlí o ní. Pomohl nám překlenout těžké období, které jsme ještě nezažili – moje velké pracovní vytížení v lednu v zaměstnání a na to navazující nemoc manžela, který byl 24.1. hospitalizován a prodělal 2 operace, nyní už j od 4.2. doma a zotavuje se. Tohle bych bez Járy nikdy nevydržela. Od nemoci manžela chodí v půl sedmé ráno, já mu předám Davida a on mě ho předává téměř v 18 hodin večer. Teď jsme ho využili i v sobotu a v neděli. Je opravdu vynikající.
Kvůli nemoci manžela jsme začali intenzivně jednat s Diakonií ČCE v Čáslavi, David tam byl 3x na zkoušku a zdá se, že to tam bude zvládat. Máme již podepsanou smlouvu, takže příští neděli večer ho tam povezeme na první samostatný týden. Pevně věřím, že to tam s ním budou zvládat, on se zklidní a všichni si odpočineme jeden od druhého. Já se budu moci více věnovat manželovi.

Tím Vám vlastně chci říct, že de facto už nebudeme služeb Járy využívat tak intenzivně jako doteď, ale pouze sporadicky např. na vycházku v sobotu nebo v neděli. Podle domluvy s ním, jak bude volný. Myslím, že i jemu to bude příjemné, protože si hoši na sebe dost zvykli. Nevíme také, jak to bude s Davidem vypadat, jestli nedej Bože nepřijde nějaká nemoc nebo úraz, protože stále padá a teď zrovna není vůbec v kondici. Diakonie je týdenním stacionářem, takže v případě nemoci bychom si ho museli odvézt a léčit doma. V tomto případě bych zase určitě volala SOS, protože si nemůžu dovolit zůstat nějak dlouho doma.
Příští týden tedy ještě budu Járu potřebovat každý den a pak výjimečně. Snad vám to nijak nenaruší vaše plány, o Diakonii jsme spolu mluvily již mezi svátky a říkali jste, že máte ještě nějakého klienta, který by měl zájem na jaře. Snad se to tedy nějak překlene.

Ještě jednou Vám moc děkuji za pomoc a přeju vám hodně sil a hodně zdraví ve Vaší práci. S pozdravem
J. J. (Pardubický kraj)


Vážená paní Kačírková, přijměte Vy i Vaše kolegyně, jmenovitě paní Nekolová a Michaličková, srdečné pozdravení. Závěr spolupráce o poskytování pečovatelských služeb je vhodnou a dobrou příležitostí k poděkování za vše, co bylo pro mou maminku, paní Vlastu P., vykonáno.
Po téměř třech letech poskytování péče vyjadřuji nejen upřímné díky, zároveň vyslovuji i obdiv a uznání za úžasný lidský přístup, mimořádnou obětavost, snahu vždy vyhovět i vstřícnost nalézt způsob, jak přistupovat ke klientovi a jeho potřebám. Ohlédnu-li se zpět, nelze nevzpomenout i první setkání s paní Novákovou, se kterou jsem tehdy veškerou péči pro mou mamku domlouvala.
Po celou dobu poskytování pečovatelských služeb byla mé mamince oporou paní Nekolová. Během toho času došlo k navázání nejen bezvadného profesionálního vztahu, ale i úžasného lidského propojení, ze kterého jsme měli radost všichni. Právě díky jejímu přístupu a péči se mé mamce dobře dařilo a kvalita jejího života měla výbornou úroveň. V posledních dnech byla zase v blízkosti a oporou mé maminky paní Michaličková, a to i ve chvíli, kdy osud rozhodl o bytí či nebytí a sfoukl svíčku života.
Čas spolupráce dospěl tedy ke svému závěru, všechny závazky plynoucí ze smluvního vztahu byly vyrovnány.

Ráda bych, byť touto neosobní cestou, ještě jednou poděkovala Vám všem výše jmenovaným. Vaše práce je službou lidem i posláním v tom nejlepším slova smyslu. Do dalších let Vám přeji především stálost zdraví, dostatek elánu, a ať se Vám daří nejen na pracovních působištích, ale i v osobním životě.
S úctou,
M. Š. (Pardubický kraj)


Dobrý den, vážená paní vedoucí, ráda bych Vám touto cestou vyjádřila naši vděčnost a poděkování za Vaši pečovatelskou práci o pana Drahoslava F., zvláště pak bychom chtěli vyzdvihnout mimořádnou péči, ochotu a komunikativnost paní Jarky M., která svoji službu zajišťuje stoprocentně i nad rámec svých povinností. Je to opravdu člověk „na svém místě“ s citem i potřebnou razantností a přirozenou autoritou. S pozdravem
M. F. (Královéhradecký kraj)


Vážená paní Červánková, jelikož mezi námi končí uzavřená smlouva o poskytování asistenčních služeb a obstarání záležitostí ke dni 31.5.2014, dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala. Moje poděkování se týká Vašeho příkladného přístupu k uživateli – k mé mamince Vlastě K. a ke mně – k její dceři, jak v projednávání uzavření smlouvy, tak i ochotě a Vašemu sociálnímu cítění.
Děkuji za Vaší obětavost a lidskost, za pochopení a vstřícnost. S takovým to pochopením a jednáním se hned tak člověk nesetká. Děkuji Vám, že jsem Vás mohla poznat – bylo mi velkou ctí. Jste skutečně na pravém místě. Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší obětavé práci, kterou denně vykonáváte.

Dále bych chtěla poděkovat paní Jaroslavě Korandové, která o maminku pečovala s velkou trpělivostí, úctou, obětavostí a ochotou. Firmě,  ve které pracujete,  přeji, aby měla samé takové pracovníky, jako jste Vy.

S velkou úctou k Vám, s poděkováním  a s přáním dalších krásných dnů
V. S., dcera V. K. (Plzeňský kraj)


Tímto bych ráda poděkovala pražské sekci Heweru, kterou vede vždy ochotná a milá J. Kašparová. Služeb Heweru jsem využívala pro svojí 85-letou babičku asi 2 roky a nemůžu si asistentky vynachválit. Především dík patří naší „stálé“ asistentce paní Jitce B. – vždy udělala i něco navíc,než bylo domluveno, pečlivě zapisovala každý den vše, co s babičkou dělaly .Především mi pomáhal její doprovod babičky k lékařům,takže jsem nemusela tolik chybět v práci.
Nyní se babička stěhuje do Domova se zvláštním režimem na Zahradním Městě,uvidíme,jak to bude vypadat, je možné, že se k Heweru ještě vrátíme.Minimálně tím,že k babičce bude docházet  na Zahradní Město paní Michaela Š., která u babičky prováděla 2krát týdně sociální rehabilitaci. Taktéž chci poděkovat slečně Veronice D., která u babičky pomáhala každý den ráno a případně víkendy,když bylo potřeba.
Děkujeme za vše,
Š. Š. a H. P. (Praha)


Chtěla bych touto cestou vyjádřit velké poděkování paní Janě Červánkové z Plzeňského střediska Heweru. Velmi si vážím jejího laskavého, profesionálního, vstřícného a individuálního přístupu ke klientovi. Od samého začátku, kdy jsme pro naši maminku Hewer „objevili“, a to už je skoro 3/4 roku, se vždy trpělivě a ochotně snažila společně s námi jako rodinou hledat to nejlepší řešení pro naši maminku. Mamince je 88 let a zdravotní problémy přibývají.
Díky asistenci Heweru ale dosud zvládá pobyt v domácím prostředí, což je pro ni, ale i celou rodinu, velice výzamný fakt. Poděkování proto patří i celému týmu asistentek, které o maminku dosud pečovaly. Největší dík a pochvala ale patří paní Martině Samkové, která o naši maminku pečuje již 4 měsíce a za tu dobu se spřátelily.
Martina dělá svou práci na výbornou a dává do ní ještě i něco navíc. Dokáže maminku i rozveselit, což při  množství zdravotních problémů považuji skoro za zázrak. Maminka se na Martinu těší a v její společnosti vždy pookřeje, je pro ni jako člen rodiny. Díky tomu my ostatní členové rodiny můžeme v klidu pracovat, když máme jistotu, že je o maminku dobře postaráno.

Proto ještě jednou posílám dík a pochvalu a upřímný obdiv všem, kteří s láskou vykonávají tuto psychicky i fyzicky náročnou práci.
Srdečně zdravím,
M. Č. a celá rodina V. (Plzeňský kraj)


Moje maminka využívá služby osobni asistence Hewer. Chci touto cestou velmi poděkovat paní Věrce B. za péči, kterou mojí mamince věnuje. Je to pro mne a mého bratra obrovská pomoc. Svým otevřeným, chápavým a diplomatickým přístupem si paní Věrka získala nejen nás, ale  především naší maminku. Kdykoliv se na ní můžeme obrátit, vždy ochotně poradí a pomůže. Moc, moc děkujeme!
Také chceme touto cestou poděkovat nové paní asistentce paní Magdě Č. , která dochází k naší mamince od ledna letošního roku. Víme, že péče o naší maminku je náročná a za vše moc děkujeme!
Péče o naši maminku se díky paní Věrce a paní Magdě velmi zlepšila, jen díky jejich péči maminka může zůstávat spolu se svým pejskem v pohodlí svého domova.

Nevím, jak poděkovat! Asistenční službu Hewer mohu na základě vlastních zkušeností jen doporučit!
H. P. (Středočeský kraj)


Brzy tomu bude rok, co byl mému otci po nepodařené operaci vyjmut náhradní kyčelní kloub. Čekali jsme rychlou rekonvalescenci a voperování nové kyčelní náhrady. Osud tomu však chtěl jinak. Otcův zdravotní stav se zkomplikoval opakující se infekční chorobou způsobenou dlouhodobým užíváním antibiotik. Opakované průjmy způsobené zákeřnou bakterií klostridie způsobily otcův velký váhový úbytek, přišlo několik srdečních selhání, implantace kardioverter-defibrilátoru, drobná mozková příhoda. Průjmy se stále opakovaně vracely a otec strávil 8 měsíců střídavě v nemocnicích a léčebnách dlouhodobě nemocných. Otřesná zkušenost z pražské LDN v Bubenči a nemožnost umístit otce do jiných zařízení (díky infekčnímu onemocnění jej odmítaly všechny domovy seniorů a většina LDN) způsobila, že jsme začali uvažovat o návratu otce do domácího prostředí.
Lehce se to řekne. Ale kolik z nás si troufne na to, vzít si z nemocnice domů příbuzného, který neudrží stolici a potřebuje být pravidelně přebalován? Vzhledem k tomu, že pracuji a mám malé dítě, věděla jsem, že tohle vše je možné jedině s něčí dopomocí. Sociální pracovnice z nemocnice Bulovka mi doporučila Hewer.
Během týdne bylo vše domluveno a zařízeno a tatínek mohl domů! Tam ho, kromě nás, čekala asistentka Heweru paní Renata H. Renatka ze začátku docházela k tatínkovi na 8 hodin denně. Pomáhala mu s denní hygienou, jídlem, když bylo třeba, přebalovala. Neuvěřitelně pomohla nejen tatínkovi, ale i mně. Musela bych to být právě já, kdo by tyto činnosti musel dělat (což by při plném pracovním úvazku a malém dítěti bylo nemyslitelné). Nedokážu slovy popsat, jak moc se mi ulevilo, když jsem viděla, jak tatínek doma prospívá a den ze dne se zlepšuje. Renatka pomáhala nejen tatínkovi, ale zastávala i běžné domácí práce – mytí nádobí, praní prádla, vytírání, denně nákup čerstvého pečiva a o víkendech i vařila!
Je to už 2,5 měsíce, co je otec z nemocnice doma. Když nám ho přivezla sanitka, měl 65 kilo, celý den ležel a neudržel stolici. Dnes má 78 kilo, dokáže si sám dojít na záchod, přemisťovat se na invalidním vozíku, velmi se zlepšila jeho samoobsluha. Při tom všem mu byla velkou oporou a pomocnicí právě asistentka Heweru Renatka H. Dokladem zlepšení tatínkova stavu je i fakt, že z původních osmi hodin asistence denně, stačí nyní pouze čtyři. I když tatínek by byl nejraději, kdyby u něj Renatka byla každý den co nejdéle.

Za celou naši rodinu bych ráda poděkovala organizaci Hewer, jmenovitě paní Julii K. za rychlou pomoc s organizací asistence a zejména asistence Renatě H. za to, jak moc pomohla a pomáhá tatínkovi a tím celé naší rodině!
Mgr. N. P. (Praha, 3.2.2014)


Náš 5letý syn má diagnózu porucha autistického spektra – Aspergerův syndrom. Je to velmi chytrý a bystrý kluk, který má rád kabely a tygry, miluje svou rodinu, pevný řád a jistoty v neměnnosti. Velké problémy mu činí se zařadit mezi vrstevníky a hrát si s nimi. Jakákoliv změna počasí, oblečení, prostředí je narušení jeho pořádku, který mu dává řád a smysl. To u něho vyvolává afektivní chování a slovní agresi. Pokud se synovi někdo nepřetržitě věnuje na 100 procent, tak nejlépe funguje a je nejméně protestů z jeho strany, ale věřte, že je to velmi náročné.
Vše jsem pro syna dělala já, ale máme doma ještě ročního syna a k tomu se starat o domácnost, tak nemohu dělat synovi asistentku v MŠ a ani není možné mu věnovat veškerý čas, když tu má ještě bratříčka a musí fungovat vše kolem domácnosti. Také postavení v některých situacích je mnohem náročnější, když jste maminka k tomu máte být učitelem, kamarádem, vychovatelem, společně tvořit a cvičit, jezdit po lékařích a na logopedii…Asistenční službu jsme hledali pro syna především jako doprovod a pomoc při navštěvování MŠ, již dřívěji nám dva pokusy s MŠ selhaly.
Osobní asistentka paní Alena z organizace Hewer z.s., si s naším synem hraje a při hře záměrně vynechává jeho nejoblíbenější hru s kabelem, mnohdy se to podaří a celý den si na kabel ani nevzpomene. Společně tvoří v dílně – malování, lepení, stříhání – dle nálady a daného tématu, který se ten den probírá. Začíná se s tetou Alenou učit a plnit úkoly, zatím to děláme společně. Nebo jdou společně ven zamést před dům (syn na procházky zásadně nechodí) nebo odpočívají u sledování pohádky a pak jdou na další práci – staví např. čističky z kostek, léčí zvířátka …  Když je u nás doma paní Alena, tak vím že se mu někdo s pochopením a péčí na 100 procent nepřetržitě věnuje. Mě zbývá čas se také věnovat více našemu mladšímu synovi. Ten má zase prostor se více rozvíjet, protože mu v mnoha věcech starší brácha brání nebo ho omezuje. Zvládnu se postarat o domácnost přes den a nemusím to všechno dělat po nocích.
Když paní Alena od nás odchází, tak mám čas se na 100 procent věnovat oběma chlapcům a jsem klidná, protože mám obstaranou domácnost. Večer, když se manžel po celodenní práci vrací domu, tak tu vládne klidnější atmosféra –  je také spokojený.
MŠ budeme zkoušet po novém roce a určitě to již zvládneme, protože tam bude mít syn někoho, kdo mu rozumí, koho zná, dokáže se vcítit do toho, co právě prožívá. Bude mít někoho, kdo mu kdykoliv bude ochotný pomoci.

Děkuji organizaci Hewer z.s., že nám dokázalo paní Alenu najít.
Alešek a jeho rodina z Litoměřicka (Ústecký kraj)


„V loňském roce v listopadu jsme se s manželem dostali do nám dosud neznámé životní situace. Manželova babička, které je 87 let a do té doby byla plně soběstačná, upadla, zlomila si ruku a musela být hospitalizována v nemocnici, kde se její pobyt prodloužil na dva měsíce. Rozhodli jsme se, že si ji vezmeme k nám domů, ale nevěděli jsme, jak to vyřešit. Pomohlo nám  Hewer-občanské sdružení, konkrétně Mgr. Šianská, která nám doporučila asistentku paní Pomikáčkovou z této organizace. Alespoň touto cestou bychom rádi poděkovali za její přístup a obětavost. Obdivujeme ji a doufáme, že bude nápomocna i jiným klientům.
Ještě jednou velké díky.“
Manželé I.+ P.  z Teplic. (Ústecký kraj)


„Zlomila jsem si nohu a potřebovala jsem větší péči, dozvěděla jsem se o organizaci Hewer-občanské sdružení na základě doporučení od jiné společnosti poskytující pečovatelskou službu, která ale neposkytuje služby o víkendech a večerech. Proto jsem kontaktovala Hewer a ten mi asistenční služby poskytuje 7 dní v týdnu v průběhu celého dne a já jsem jak se službami tak i s asistenty, kteří o mne pečují velice spokojená.“
Klientka z Teplic (Ústecký kraj)


„Vážená paní Mgr.Henychová, dovolte mně laskavě Vaším prostřednictvím poděkovat všem Vaším zaměstnancům za velmi citlivou a současně vysoce profesionální péči o našeho otce MUDr. Jaromíra E.. Naše poděkování předejte hlavně  pí. Lence Salákové, Šárce Šafářové a Ivě Jeníčkové. S pozdravem a současně přáním hezkých Vánoc 2013 za celou rodinu
MUDr. J. T. (Královéhradecký kraj)


Vážená Mgr. Henychová, dovolte mi touto cestou Vám co nejsrdečněji poděkovat za příkladnou péči o mou tetu paní Irenu Š. Dovolte mi malé shrnutí spolupráce s Vaším občanským sdružením: Zhruba v polovině roku 2013 jsem z důvodu rapidně se  zhoršujícího stavu mé tety oslovila Vaše občanské sdružení a hned při prvním telefonátu s Vámi jsem byla mile překvapena s Vaším jednáním a celkovým přístupem. Následovalo osobní setkání s Vámi a s Vaší paní pečovatelkou, které bylo velice vstřícné, příjemné, věcné a konkrétní, což mne velice oslovilo a navázali jsme vzájemnou spolupráci. Musím velice ráda konstatovat, že si opravdu cením celkového přístupu, flexibility, okamžité reakce na danou situaci a celkového servisu, který opravdu fungoval nejen ve všední dny, ale i o víkendech či svátcích a vždy jsem se setkala s ochotou, svědomitostí a radou, jak danou situaci ohledně péče mé tety řešit. Byla bych velice ráda, kdyby jste vyjádřila i srdečné poděkování všem děvčatům, které se podílely na péči mé tety. Vždy jsem se setkala s ochotou, vstřícností a perfektní spolupráci, které si opravdu vážím a cením.
Dovolte mi na závěr jménem celé rodiny mé tety paní Ireny Š.  popřát Vám i všem Vašim děvčatům mnoho sil do další Vaší záslužné práce, mnoho pracovních úspěchů a spokojených klientů.
S úctou
Z. J., neteř – pí Š. (ohlas z Královéhradeckého kraje)


Chtěla bych poděkovat všem vašim pracovníkům, kteří vzorně pečovali o mou matku , paní Zdenku H. ze Svobodných Dvorů. Přeji vám úspěšný rok 2014. S pozdravem,
Z. (Královéhradecký kraj)


Ráda bych vyjádřila svoje poděkování a spokojenost se službami o.s. HEWER. Jmenovitě bych chtěla velmi poděkovat paní Věře B., vedoucí pro Středočeský kraj a paní Vlastě U., asistence, která se velmi obětavě a trpělivě starala o moji osmdesátiletou maminku v letních měsících letošního roku. Paní B. velice děkuji za profesionální a současně lidský přístup, ochotu a vstřícnost při řešení i nestandardních situací. Po celou dobu jsem vnímala náklonnost a pochopení ze strany vedení Heweru. Měla jsem pocit, že jsem „v dobrých rukách krále Miroslava“ a mohu se na paní B. obrátit kdykoliv s jakoukoliv záležitostí. Za to velký dík. Paní U. bych velmi ráda poděkovala za velké srdce, které do pečovatelské práce vkládá, za její trpělivost a jemnost, s jakou ošetřovala od května do srpna 2013 moji maminku. Velmi oceňuji její láskyplný přístup a vždy dobrou náladu, kterou se snažila přenést i na moji častokrát depresivní maminku. Díky její výborné péči maminka nabyla více fyzické síly a já jsem si mohla trochu odpočinout. Troufám si říci, že náš vztah se přenesl i do přátelské roviny a já mohu paní U. každému stařečkovi nebo stařence vřele doporučit. Velmi ráda se na občanské sdružení Hewer obrátím opět za rok, až zahájíme letní sezónu na venkově. Věřím, že úroveň služeb bude stále na stejně vysoké úrovni jako v letošním roce. S přáním všeho dobrého,
V. B., Zlatníky (Středočeský kraj, Září 2013)


Paní Nováková, paní asistentka Evža má hezký,lidský přístup k nám postiženým.Velmi si její práce proto vážím a jsem ráda, že se o mě stará právě ona. Jsem s ní velice spokojena, má pro mě pochopení a umí se vžít do mé situace.
Moc děkuji,
A. B. (Srpen 2013)


Milá Andulko, těžko hledám slova, kterými bych Vám poděkovala jak za J., tak i za sebe. Možná namítnete, že je to Vaše práce, Vaše zaměstnání, ale já to vnímám jinak. J. byl velký introvert, a myslím, že od předloňského listopadu dost bojoval sám se sebou vpustit někoho cizího do svého soukromí, a souhlasil až v březnu, kdy se jeho stav bohužel stále horšil, následného roku se spoluprací s Hewerem. Objevila jste se Vy a byla jsem ráda, že se u Vás dvou objevilo „souznění duší“. Pak souhlasil jen s Vaší asistencí, nebo ať nechodí nikdo. Jsem si jista, že jsme si rozuměli všichni tři a vzájemně jsme se snažili v jeho prospěch mu poslední měsíce, pak dny zpříjemnit, ulehčit. Nevím, zda poslední J. telefony, SMS k ránu v sobotu 6. 4. Letos, kdy se nemohl SMS dovolat, byly cílené či mimoděké, každopádně měl z Vašeho ranního příchodu radost. A jestli, Andulko, už J. cítil předzvěst svého odchodu, splnilo se mu i toto přání, že jste byla v posledních hodinách u něho.
Ještě jednou Vám děkuji a prosím, zachovejte J. světlou vzpomínku. Chybí mi.
J. (poděkování manželky klienta naší asistentce) (Praha, Duben 2013)


Dobrý den, paní Bučková, zdravím Vás. Chtěla jsem Vám poděkovat za paní Vlastu. Myslím, že je opravdu moc fajn, o maminku pečuje velmi starostlivě, pečlivě a je na ní nesmírně hodná, což právě maminka potřebuje. V minulém týdnu, kdy začala paní Vlasta k nám docházet, se krásně nastolil pravidelný režim péče o maminku a myslím, že je to znát. Zajišťuje polední servis – oběd, připomene léky, namaže jí bolavá kolena, projde se s ní, udělala výbornou bramborovou kaši a maminku si tím myslím úplně získala. Je velmi ochotná a komunikujeme spolu písemně (vzkazy) nebo si zavoláme a řekneme, co je třeba. Mám dobrý pocit, že na mámu nejsem úplně sama a že se o ní stará jemný a odpovědný člověk. Dnes ráno se mě máma ptala, jestli paní Vlasta přijde a myslím, že jí uklidnilo, když jsem ji ujistila, že přijde. Máte pravdu, že péče zkušené pečovatelky s lidským srdcem se nedá srovnávat s děvčaty, které se to ještě učí – i když učit se musíme všichni a celý život. Ještě jednou děkuju a zůstáváme v kontaktu.
Krásný, i když deštivý den,
V. B. (Středočeský kraj, Květen 2013)


Paní Červánková, včera jsme byli u babi – paní K. – a obě asistentky, které k ní chodí, si pochvalovala a bylo na ní vidět, že na ni velice dobře působí. Viděli jsme, že se jejich návštěvy a Vaše péče celkově pozitivně odráží i na jejím psychickém a zdravotním stavu.
Takže opět děkujeme za Vaši dobrou práci.
N. (Plzeňský kraj, Červenec 2013)


Již čtvrtý měsíc využíváme osobní asistenci od občanského sdružení Hewer a já i mamka jsme velmi spokojeni se službami asistentek, které se o mamku starají. Poskytují jí pomoc v běžných životních situacích jako je oblékání, drobný nákup, úklid, procházky a poskytují jí zároveň společnost v době, kdy já nemohu být doma.
Díky Heweru vím, že je o mamku postaráno a tímto chci zároveň poděkovat našim dvěma asistentkám za jejich výbornou práci.
J. J. (Duben 2013)


Dne 12. 11. 2012 jsem uzavřela s občanským sdružením Hewer smlouvu o poskytování asistenčních služeb. Službu jsem potřebovala pro svou matku B. L., která trpí stařeckou demencí. Asistenční službu u mne vykonává paní M. H., s její prací jsem velmi spokojená, je samostatná a šikovná, má hezký přístup, maminka si ji oblíbila. Počátkem března se maminka stěhuje k mé sestře do Litomyšle, kde již bude trvale. Proto od března 2013 již nebudu asistenční službu potřebovat.
Děkuji za pomoc v nelehké situaci. Žiji sama a bez asistenční služby bych péči o maminku těžko zvládala.
E. S. , dcera (Březen 2013)


Milý pane Stárku, chci poděkovat Heweru, Vám a všem, kdo nám pomáhají, ale hlavně chci podat zprávu, že si ohromně vážíme práce Zuzany M., která nám pomohla vypiplat přes léto maminku do skvělého stavu. Mámě je jednadevadesát a po zlomenině klíční kosti to vypadalo bledě, byla prakticky ve všem bezmocná. Teď by nikdo nevěřil, co má za sebou. Zuzka je skvělá, diskrétní pomocnice, přesná, dochvilná, pilná – a hlavně – to je možná rozhodující – podporuje v mamince přesvědčení, že vlastně všechno zvládá ona sama a žádnou pomoc nepotřebuje, což je pro ni moc důležité. Byla to celý život ona, kdo pomáhal nám, a změnu – přijímání pomoci – nechce. V tom si Zuzana umí skvěle poradit: máma je s ní šťastná a nevšimne si, co všechno „může sama“ díky Zuzaně. Dál chci pochválit pana Ženatého, který nás vozí na vyšetření, případně i na chalupu. Je milý, laskavý a srdečný jako Zuzka, a navíc má roztomilého pomocníka Pupíka; máma na ně na oba s potěšením myslí ještě dlouho po setkání, nepřipadá jí, že je na někoho odkázaná, což ji vždycky zlobí; cítí se jako po setkání s přáteli. To je skvělé a nedá se to naučit, myslím, že paní M. a pan Ženatý jsou prostě skvělí lidé. Takže děkujeme mockrát, jsme rádi, že jsme vás našli a doufáme, že to i dál bude tak dobré.
Zdravím za maminku i za sebe.
J. P. (Praha)


Mamince jste moc pomohli a tím i nám. I když nakonec se situace vyvinula tak, že Vaší pomoc využila jen krátce, byla moc spokojená, za což Vám ještě moc děkuji a jsem ráda, že jsem se s Vámi setkala. Přeji moc úspěchů ve Vaší další činnosti i v osobním životě a dovolím si Vás doporučovat dalším potřebným. S pozdravem a přáním hezkého dne,
Z. Š.


Chtěla bych touto cestou poděkovat vašemu sdružení a jmenovitě panu Honzovi K. za péči, kterou věnoval mému tatínkovi během mojí dovolené minulý týden. Tatínkův stav se totiž od doby, kdy jsme spolu asistenci sjednávaly, zhoršil, jeho soběstačnost se snižuje, má větší problémy s orientací v čase, oblékáním a udržováním čistoty, zapomíná se nejen najíst ale i napít (včetně jeho oblíbeného pivečka) a měla jsem skutečně obavy na dovolenou odjet. Vlídná a trpělivá péče pana Honzy, který se tatínkovi podle potřeby věnoval iniciativně i nad rámec předem dohodnutého časového rozsahu, mi umožnila si týdenní dovolenou (první volný týden od loňského léta!) opravdu užít, takže – jak jsem i Honzovi řekla – to byla osobní asistence taky pro mě. Jsem moc ráda, že služby tohoto druhu a lidé tohoto ražení existují, moc to nám členům rodin postižených takovouto nemocí usnadňují život. Jsem nyní v jednání o umístění tatínka do Domova seniorů se specializací na demenci (nově otevřený DS ve Vysočanech), takže poskytování asistence asi už brzy ukončíme, takže jsem vám chtěla vyjádřit svou spokojenost. Pokud se v mém okolí objeví někdo, kdo by podobnou péči potřeboval, ráda vaše služby doporučím.
Hezký den a hezký víkend přeje,
J. F.


Vážený pane magistře Stárku, chtěla bych Vám, jako vedoucímu Pražské části společnosti „HEWER“, mnohokrát poděkovat za služby, které Vaše společenství poskytuje. V naší těžké rodinné situaci jsme ve Vaší organizaci našli pomoc, ve kterou jsme už skoro nedoufali. Zvláště chci moc pochválit studentku Adélku K., která se zhostila své funkce naprosto skvěle a profesionálně. Naše uštvané rodiny mohou alespoň na chvíli mírně vydechnout a vědí, že je o tatínka vzorně postaráno. Ještě jednou moc děkuji za vzornou péči o klienty. S pozdravem
MUDr. L. K. (Praha)


Děkuji Vám mnohokrát. Vaše služba mi zachránila dovolenou a byly jsme, maminka i já, s Vašimi službami velmi spokojené. Moc doufám, že slečna Kutilková bude mít čas i v dalších termínech mé nepřítomnosti. Maminka v její péči doslova ožila a rozkvetla.
Ještě jednou moc děkuji.
K. Ch.


Vážená společnosti Hewer, děkuji Vám, že mohu díky osobním asistentkám strávit podzim života ve svém bytě, kde mám své soukromí. Ať se vám daří.
S.


Již několikrát jsem měla možnost vyjádřit se k úrovni služeb Heweru. Opakovaně a ráda konstatuji, že služby Hewer o.s. jsme využívali v hojné míře nepřetržitě po dobu několika měsíců, vše vždy fungovalo tak, jak jsme se domluvili, nikdy nebyl problém, který byste nám nepomohl vyřešit. Stručně řečeno – profesionalita spojená s lidskostí. Přeji Vám v dalším působení mnoho úspěchů a mnoho spokojených klientů. P.S. Velký hold skládám i paní Sladkovské, je to skutečně perfektní pečovatelka, hýčkejte si ji. Má nemalý podíl na vytváření „dobrého jména“ vašich služeb. 
M. P.


Děkujeme Vaší pečovatelce paní Daně N. za kvalitní péči a příjemné a laskavé jednání k naší plné spokojenosti! S pozdravem,
K. H. a J. H., Šlapanice (Jihomoravský kraj)


Díky sdružení Hewer jsem mohla vzít do domácí péče svého těžce nemocného partnera, který potřebuje celodenní asistenci. S obavami jsem podnikla krok vzít jej domů z nejmenované léčebny dlouhodobě nemocných, kde by se zřejmě nedožil ani letošních Vánoc…
Nyní, s pomocí sdružení Hewer vím, že jsem udělala správný krok a o.s. Hewer tímto velmi děkuji.
T.


Vážení, k zajištění péče o svou imobilní maminku využívám služeb občanského sdružení HEWER. S prací osobní asistentky slečny Markéty J. jsme velmi spokojeni, je milá a ochotná, je vždy připravena operativně řešit vzniklé potřeby. Z jejího přístupu je patrné, že tuto nelehkou práci vnímá jako poslání.
Chtěla bych touto cestou poděkovat jak jí, tak celému sdružení a popřát Vám všem do roku 2010 mnoho úspěchů.
JUDr. I. Z.


Naše babička je s asistencí všech tří pečovatelek spokojena. I my vidíme, že je babička v čistotě, upravena a většinou i v dobré náladě. Také velmi dobře funguje sdělování si důležitých informací mezi asistentkami a námi. Od té doby, co mě asistentky prozvání na mobil ve chvíli, kdy k babičce přijdou, jsme klidní. Vše vzorně jistí paní Danielová, která je vždy připravena operativně a ochotně řešit všechny vzniklé situace. Jsme rádi, že se na Vaši pomoc můžeme 100% spolehnout, využívat Vašich služeb a mít babičku v domácím prostředí pokud možno co nejdéle, jak to bude možné.
Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat a popřát všem, kteří se této náročné a záslužné práci věnují, mnoho zdaru, úspěšný příští rok a co nevíce spokojených klientů.
D. K. a K. K.


Děkuji Vaší společnosti, že mi umožnila trávit své dny ve svém domácím prostředí – díky asistentkám. Též oceňuji, že Vaše organizace poskytuje služby i o svátcích a víkendech, což pečovatelské služby neposkytují. Jen tak dál. S pozdravem
V.


 S občanským sdružením Hewer jsem se poprvé setkal před více než 2 lety. Podle potřeby se s důvěrou obracím na pracovníky brněnského střediska, tak i pražské centrály. Služeb občanského sdružení využívám především na úrovni doprovodu po městě a při jednáních s úřady.Oceňuji nejen laskavý přístup všech asistentek, se kterými jsem se dosud setkal, ale i spolehlivost a věčný úsměv na rtech. Pokaždé si příjemně popovídám s asistentkou i o tom, co je v Brně nového a na jaký koncert by se dalo zajít, v mém případě zajet. Totéž lze říci o pracovnících obou provozoven, se kterými řeším zadávání objednávek a administrativní záležitosti spojené s realizací výše zmíněné služby. S ohledem na předchozí zkušenosti mám v úmyslu využívat nabídky občanského sdružení v daném rozsahu i nadále.
Z. L.


Já osobně se domnívám, že péče všech asistentek je dobrá a upřímně obdivuji každého, kdo tuto nelehkou práci vykonává. Chtěla bych touto cestou Miriam, Evičce i Marceli moc poděkovat. Kdykoliv se s každou z nich u babičky potkám, jsou milé, usměvavé a ochotné. Také děkuji Vám za průběžné informace ohledně služeb a Vaši starostlivost. S pozdravem
D. K.


AUTODOPRAVA HEWER

Vážení přátelé, Dovolte mi, abych alespoň touto cestou poděkoval vám všem – vedení firmy, řidičům, dispečerům a vlastně všem, co se podílíte na tom, že se i pro nás, lidi s postižením stává život jednodušším a přijatelnějším. Nechci psát dlouze, takže, také jsem si nikdy moc nepřipouštěl, že budu jednou vašich služeb využívat a pohled na svět zdravým člověkem je zcela jiný. To, co zdravý udělá bez pomoci, je pro nás invalidy mnohdy problém. Dozvěděl jsem se o vaší firmě od kamaráda a tak jsem zkusil, jak to funguje jinde a jinak. Prvním velkým překvapením byla paní dispečerka a později i její kolega, kteří se mě opravdu věnovali a všechny termíny přepravy k lékaři zajistily bez sebemenších problémů. Velkým překvapením pro mě bylo první setkání s paní řidičkou Martinou, vůz přistavený v čase objednání a ještě milé popovídání. Pomoc při nastupování a vystupování z vozidla je samozřejmostí. Stejně pak u pana řidiče, jízda na čas, pohodlí. Těm oběma bych chtěl moc poděkovat, už jen za to, že se k doktorům moc netěším. Jste asi lidé na správném místě, lidé chápající potřeby toho druhého a poskytující mu pocit bezpečí. Držím vám palce, ať si vysokou kvalitu služeb udržíte co nejdéle a my vás za to určitě rádi doporučíme svým známým. S pozdravem
J. J. (Květen 2015)


Vážení, Tímto bych chtěla poděkovat ze služby, které poskytujete zdravotně postiženým občanům v oblasti přepravy. Od roku 2013 vozím dceru po úrazu mozku na rehabilitace, dcera potřebuje nepřetržitou asistenci. Pokud by nebylo Vaší společnosti, pravděpodobně bychom na rehabilitace nemohli dojíždět. Jinde se nám nepodařilo dopravu zajistit, nebo je tak drahá, že bychom si to nemohli dovolit. Navíc jsme se přesvědčili o spolehlivosti a kvalitě služeb, které poskytujete. Vaši zaměstnanci jsou ochotní a jednání s nimi je vždy příjemné.
Děkujeme.
S pozdravem
L. K. (Praha, Květen 2015)


Vážení, dovolte mi poděkovat vám za služby, které mi vaše organizace poskytuje. Moje zdravotní postižení se po loňském vážném onemocnění ještě zhoršilo, což mi znemožnilo řízení auta a jen díky autodopravě Heweru jsem nadále schopen denně dojíždět do zaměstnání a tím si udržet práci a být aktivně zapojen do společnosti, což je v mojí situaci to nejdůležitější. Díky vstřícnému přístupu Heweru mi navíc byl poskytnut vůz s nájezdovou rampou, což významně zjednodušilo můj přesun z/do auta jak pro mě, tak pro mé asistenty. Při té příležitosti bych rád poděkoval i svému řidiči, panu Flekačovi, který pro mě každodenně včas a spolehlivě přijíždí a ochotně mi pomáhá nejen při nástupu, ale i jako doprovod na úřady atd., je-li  třeba.Největší uznání bych rád závěrem vyslovil mému osobnímu asistentovi, panu Lazeckému, rovněž poskytnutého asistenční službou Hewer. Opravdu nevím, jak bych bez jeho každodenní pomoci s hygienou, oblékáním i s občasným doprovodem k lékaři svůj běžný život zvládal. Ještě jednou děkuji za spolupráci a těším se na její pokračování. S pozdravem
P. D. (Květen 2015)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den, chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za Vaši vstřícnost, ochotu a snahu vždy pomoci. Doprovázím maminku na vyšetření k lékařům, na vyšetření, do nemocnice a na kontroly. V brzké době dojde také na převozy do denního stacionáře a zpět v Praze. Maminka velmi špatně chodí, postupně se to zřejmě bude zhoršovat. Je tedy odkázána na převoz. S Vaší firmou mám velmi dobré zkušenosti, jenomže Vaše vytíženost je velmi vysoká, tak se musí doprava objednávat s dostatečným předstihem. To ovšem neumožňuje náhlý potřebný převoz. Jelikož jsem si zjistila, že, zdravotně postižených a jinak hendikepovaných je opravdu hodně, bylo by potřebné tuto službu rozšířit a i nadále by měla být  dotována magistrátem pro velmi potřebnou a záslužnou činnost. Za všechny, kteří tuto službu vděčně přijímají a nechtějí o ní přijít.
L. Z., dcera velmi nemocné 82leté maminky (Duben 2015)


AUTODOPRAVA HEWER

Vyjadřuji tímto dík za přepravní služby Hewer, z.s. Jsem tělesně postižený těžkou neuropatií s problematickou chůzí. Mimo rámec obvodu bydliště není možné využít sanitku, kterou mi lékař předepisuje na základě mé imobility. Pro nutné návštěvy lékaře i mimo rámec obvodu mi OÚSZ doporučil využít  k transportu vaší firmu, která mi pomáhá navštívit  i úřady a j..  Zvlášť hodnotím i ochotu řidiče pro přípomoc při chůzi z vozu na místo určení a taktní chování. S pozdravem
J. H. (Praha, Březen 2015)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den, chtěla bych touto cestou moc poděkovat teamu lidí, kteří se od září starají o to, abych se mohla včas a bez komplikací dostat do školy. Od operace mozkového nádoru, který mi byl v únoru 2010 odstraněn, jsem částečně upoutána na invalidní vozík a tím pádem v plno věcech odkázána na pomoc ostatních. Moc jsem se bála, když jsem si vybírala střední školu, jak vše zvládnu a hlavně jak se budu do školy dostávat. Protože žiju jen s mamkou a ta nemá řidičský průkaz, hledaly jsme vhodnou přepravní službu. Po řadě neúspěchů jsme na internetu natrefily právě na vaši firmu. Již od začátku jsem velice spokojená se vstřícným přístupem jak řidičů-asistentů, tak při objednávání dopravy přes dispečink. Zdravý člověk, který nemá žádný handicap a všude se dostane sám a snadno, jen těžko pochopí situaci vozíčkáře, jehož přeprava ať už do školy, k lékaři nebo třeba na rehabilitaci je daleko obtížnější.
Takže ještě jednou velice děkuji za pomoc, kterou mi poskytujete a tím pádem přispívátek k tomu, že se cítím opět o trochu samostatnější a zapojená do všedního života.
B. N. (Únor 2015)


AUTODOPRAVA HEWER

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za službu autodopravy, kterou poskytujete mému synovi.

Jakubovi je 14 let, má dětskou mozkovou obrnu, spastickou kvadruparézu, což je postižení všech čtyř končetin. Je trvale ležící, nesedí, nechodí. Jakub 3x týdně navštěvuje Dětské centrum Paprsek v Hloubětíně, kde je velmi spokojený.

Jakub se narodil předčasně (28.týden), byl nedonošený a 15. den po porodu se u něho objevilo obrovské krvácení do mozku, které způsobilo jeho nynější potíže. Jakub trpí epilepsií, jakákoliv změna, jak počasí, tak stresová situace, u něho vyvolá sérii těžkých epileptických záchvatů.


Díky přepravní službě Vaší společnosti se míra záchvatů u Jakuba snížila na minimum. Jakub je spokojený, jízda v autě se mu líbí a je to pro něj pohodlné. Než jsme začali využívat tuto službu, jezdili jsme do stacionáře 6 let MHD a bylo to opravdu náročné. Velmi často se stávalo, že nás autobus nevzal z důvodu přeplnění kočárky. Cestování bylo, jak pro mne, tak hlavně pro Jakuba, nepohodlné, stresující, často měl epileptické záchvaty. Přepravní službu si nemůžeme vynachválit, problém jsou finance. Jsem samoživitelka, do zaměstnání nechodím. V péči mám ještě 23letou dceru, která ještě studuje. Dcera trpí středně těžkou mentální retardací, je nesamostatná, vyžaduje celodenní dohled. Do školy a ze školy ji vodí osobní asistenti.
Hezký den.
M.S. (Únor 2015)


AUTODOPRAVA HEWER

Vážení přátelé, vaše autodoprava nám vozí už třetím rokem postiženého syna Lukáše. R., ze speciální školy v Malešicích do Bohnic, kde bydlíme. Dříve jsem vozila syna autobusem, jeli jsme s přestupem hodinu. Nazpátek jezdil s asistentkou, ale i když ho vyzvedávala ve 14 hod., doma nebyl dřív než za 2 hod. Syn byl po cestě velmi unavený. 

Hledala jsem i jiné firmy, které by dělaly svozy dětí ze školy, ale všude měli již plno a navíc takových firem moc není. Proto jsem byla moc šťastná, když firma Hewer přišla s novou službou rozvozu. Odvoz syna ze školy pro nás znamená ušetření hodně času a pro syna v každém případě mnohem větší pohodlí. Já budu moci zase nastoupit do zaměstnání.
Vím, že i více rodičů by uvítalo odvoz dítěte ze školy, cestování s postiženým dítětem ve veřejné dopravě není zrovna zábava. Nevím, co bychom dělali, kdyby vaše autodoprava skončila. Moc si vážím práce všech lidí v neziskových organizacích. Tato práce je moc potřebná nejen pro postižené lidi a měla by být státem více podporovaná. Já osobně za tuto službu ráda zaplatím, ušetření času a spokojenost syna je pro mě důležitější. Také bych chtěla poděkovat vedoucí osobní asistence Julii K., která nám moc pomohla.
R. R., maminka Lukáše  (Listopad 2014)

Začněte využívat osobní asistenci

Chcete se stát naším klientem? Pošlete nám pár informací!

všechny položky formuláře je nutné vyplnit.

Adresa pomoci

Odesláním formuláře souhlasím, aby HEWER, z.s. údaje uložil a kontaktoval mě.

Zásady zpracování osobních údajů a cookies
Zpět

Děkujeme za zaslání

Vaši žádost zpracujeme a sami se Vám ozveme
na zadaný email, nebo telefonicky.

Stala se chyba

Moc se omlouváme, ale něco se pokazilo.
Zavolejte prosím naši operátorce:

274 781 341
Po-Pá 8-12 a 13-15:30.

Ikona znázorňující notebook

Začněte zasláním údajů

Podle zadaných údajů zjistíme, zda Vám v místě můžeme poskytnout potřebnou pomoc.

Ikona znázorňující volání

Zpracujeme vaši žádost

Náš pracovník Vás kontaktuje, projdete spolu co je třeba k zahájení služby a domluvíte termín sociálního šetření.

Ikona znázorňující editaci

Podepíšeme smlouvu

Pokud nenarazíme na překážky, podepíšeme s Vámi na sociálním šetření smlouvu a můžeme začít poskytovat asistenci.
Už se na Vás těšíme!

Nebo zavolejte naši operátorce, která Vám poradí jak pomoc získat.

274 781 341
Po-Pá 8-12

Projekt „Nákup vozidel pro zajištění terénní sociální služby osobní asistence HEWER v nepřetržitém režimu“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Logo - Ministerstvo práce a sociálních věcí Logo - hlavní město Praha Logo - Jihomoravský kraj Logo - Královéhradecký kraj Logo - Pardubický kraj Logo - Ústecký kraj Logo - Středočeský kraj

Doporučují nás

Logo nadačního fondu Pečovatel Logo společnosti Geria - poskytovatele domácí zdravotní péče Logo Asociace poskytovatelů sociálních služeb