Neformální péčující

Ve chvíli, kdy se někdo z nás, ocitne v situaci, kdy už nemůže být doma bez pomoci druhého člověka, začíná se o něj starat obvykle jeho nejbližší okolí. Rodina, přátelé, sousedé – lidé, kteří nejsou v péči o druhé profesionály. Často se do takové situace dostanou neočekávaně a nemají čas se zorientovat v tom, jakou pomoc nebo finanční podporu mohou při péči o svého blízkého využívat.

Osobní asistence je jednou ze služeb, která neformálním pečujícím pomůže péči dobře zvládat. Asistentky či asistenti HEWERu profesionálním a zároveň vstřícným a lidským přístupem pomohou nejen v oblasti složitějších úkonů, jako je například pomoc s koupáním nebo přesuny na WC, ale také svojí službou poskytnou neformálnímu pečujícímu možnost si odpočinout a věnovat se svým záležitostem.

Užitečné informace pro neformální pečující najdete na stránkách projektu „Pečuj doma“ (celorepublikový projekt, v rámci kterého je poskytováno poradenství pro neformálně pečující, kurzy a další aktivity)

www.pecujdoma.czwww.klarapomaha.cz (Jihomoravský kraj)

Dlouhodobé ošetřovné

pokud neočekávaně změnil stav vašeho rodinného příslušníka, je možné využít „dlouhodobé ošetřovné“, které Vám zajistí po dobu nejvýše tří měsíců finanční podporu formou dávky nemocenského pojištění. Abyste jej mohli čerpat- musíte se starat o „osobu blízkou[MH1] “ podle zákona a musíte se na čerpání dohodnout s Vaším zaměstnavatelem. Další podmínky a způsob jak si dlouhodobé ošetřovné vyřídit

www.cssz.cz/dlouhodobe-osetrovne

staramseapracuji.cz/pro-pecujici/kdo-ma-narok-na-dlouhodobe-osetrovne-a-jak-o-nej-zadat-175.html

Začněte využívat osobní asistenci

Chcete se stát naším klientem? Pošlete nám pár informací!

  Odesláním formuláře souhlasím, aby HEWER, z.s. údaje uložil a kontaktoval mě.

  Nebo zavolejte naši operátorce, která Vám poradí jak pomoc získat.

  274 781 341
  Po-Pá 8-12

  Doporučují nás

  Logo nadačního fondu Pečovatel